Sine, ABD'yi kendine aşık etti.

Sine, ABD'yi kendine aşık etti


Amerika Sine Bayar'ı konuşuyor. Bu çılgın Türk, 8 bin 300 öğretmenin arasından sıyrılıp birinci oldu.


Türk öğretmen Sine Bayar, New York'ta yılın öğretmeni seçildi. 8 bin 300 öğretmen adayın içinden seçilen Bayar, Bill Gates'in desteklediği Görsel Sanatlar Lisesi'nde ders veriyor.

Amerika, Türk öğretmenin başarısını konuşuyor. Genç öğretmen Sine Bayar, New York'ta 8 bin 300 adayı geçerek en iyi öğretmen seçildi. Her geçen gün Amerika'daki Türklerin başarısına bir yenisi ekleniyor. Son olarak bir Türk öğretmen, mükemmellik ödülü aldı. Engelli öğrencilere eğitim veren Bronx Görsel Sanatlar Lisesi'nde öğretmen olarak görev yapan Sine Bayar, zorlu bir değerlendirmenin ardından New York'ta en iyi 5 öğretmen arasına girdi.

KÜLTÜREL DEĞİŞİM
Bayar'a bu ödül, 'görsel sanatlar eğitim müfredatına katkı sağladığı ve Japonya'yı ziyaret ederek kültürel bir değişim programını kurduğu' için verildi. Şimdiye kadar verilen en büyük para ödülü olan 7 bin 500 doları da kazanan Bayar, okuluna da ekonomik katkı sağlamış oldu. Öğrencilerin, okul yönetiminin ve öğretmen arkadaşlarının çok sevdiği Bayar, bir Türk olarak böylesine bir ödül almaktan gurur duyduğunu söyledi. Çikolata fabrikasından sanat okuluna dönüştürülen ve Bill Gates'in desteklediği Bronx Görsel Sanatlar Lisesi'nde eğitim veren Bayar, Müdür Dr. George York'a göre tüm dünya için bir hediye.

GURUR DUYUYORUM
Okulların tatile girdiği Amerika'da son ders günü açıklamada bulunan Bayar, başka bir öğretmenin kendisini aday olarak gösterdiğini, okuldan referansların yazıldığını kaydetti. Ardından New York Eğitim Dairesi'nden yetkililerin kendisini derste izlediğini ve öğrencileri ile konuştuklarını anlatan Bayar, ardından böylesine bir ödüle layık görüldüğünü ifade etti. Bayar, "Türk olarak çok gurur duyuyorum ülkem için. Türk bir öğretmen olduğum biliniyor okulda ve çevrede " diye konuştu.
 
helal vallah bence biz her konuda aslında iyiyiz ama kabulenmeyenler var. bende gurur duydum vallah böle bir Türk öğretmenin birinci olması.Eline sağlık Çilek :)
 
Neden olmasınki bak oldu işte kendine güvendi
ve başardıı demekki bu bir mucize değil sadece inanç
çok teşekkürlerr
 
Üst