Sınav gecesi ve sabahı ne yapmalı?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 26 Kas 2013 tarihinde açılan konu

  1. Sınav gecesi ve sabahında ne yapmanız gerektiği konusunda sizler için hazırladığımız yazımızdan oldukça yararlanacağınızı düşünüyorum.Sınav stresi sınav gecesi ve sabahında tüm öğrencileri fazlasıyla bunalıma sokan bir durumdur.Bu durum karşısında çocuklar kaygılanır ve kendilerini heyecanlı hisseder.Bu durumla başa çıkmak aslında çok kolaydır.

    [​IMG]

    Sınav gecesinde doktorunuzun size verdiği kullanmanız gereken ilaçların dışında kesinlikle başka bir ilaç kullanmamlısınız.Ayrıca gece iyi uyumaya dikkat etmelisiniz gece iyi uyumalısınız.Bunun için 10.30 yada 11.00 saatlerinde yatmaya özen gösterin.

    Beslenmenize de çok dikkat etmelisiniz midenizi bozabilecek, ağır gelebilecek yemekler yememelisiniz.Sabah mutlaka kahvaltı yapmanız şart kesinlikle kahvaltı yapmadan evden çıkmayın.Çünkü sınavda glikoza çok ihtiyacınız olacak. Çünkü beynin gıdası oksijen, su ve glikozdur.Ayrıca yanınıza kuruyemiş kuru üzüm bisküvi türü yiyecekler alabilirsiniz.Evden çıkarken veya sınav salonuna girmeden önce tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı mutlaka gidermelisiniz.


     
Yükleniyor...