Siirt'te 76 çocuk anne olmuş !

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 7 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Siirt'te 76 çocuk anne olmuş !

  Siirt'teki incelemeler bir başka gerçeği ortaya çıkardı. Annelerden biri 10 yaşında...
  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül'ün, çocuklara yönelik iki ayrı taciz ve tecavüz olayının ortaya çıktığı Siirt'te yaptığı incelemeler sonrası hazırladığı rapor bir başka gerçeği ortaya çıkardı.

  Raporda, 2008den 2010un nisan ayı sonuna kadar 18 yaşından küçük 76 çocuğun doğum yaptığını, bunlardan biri 10 yaşında olmak üzere 15inin 12-15 yaş aralığında olduğu belirtildi.

  Radikal Gazetesi'nden Rifat Başaran'ın haberine göre; TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Güldal Akşit, Siirte giderek Gazi İlköğretim Okulunda öğrenim gören dört kız çocuğuna yönelik tecavüz olayı ve Pervaride yatılı bölge ilköğrenim öğrencilerinin birisi 2, diğeri 3 yaşında iki çocuğa tecavüz olayı ile ilgili incelemeler yaptı. İncelemelerini raporlaştıran Üskül, bölgede yaşanan bir başka acı gerçeği kamuoyunun dikkatine sundu.

  Raporda, olaydan sonra adli ve idari anlamda yapılabilecek her şeyin yapıldığı belirtilerek, asıl sorunun olayın yaşandığı dönemde kendisini gösterdiği belirtildi.

  Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden Siirtte 18 yaş altı doğum bilgilerinin alındığı belirtilen raporda, “2008 yılı içerisinde Siirtte 18 yaşından küçük 31 kişi doğum yapmıştır. Bunların 5i 12-15 yaş arasındadır. 2009da bu rakam 28 olup birisi 10 yaşında olmak üzere 6sı 10-15 yaş aralığındadır. 2010da dört aylık bölümünde ise dördü 12-15 yaş arasında olmak üzere 18 yaşından küçük 17 kişi doğum yapmıştır. Hamilelik sürecinin de göz önüne alınması durumunda kızların çocukluk dönemlerinde evlendirildikleri ve bunun kabul gördüğü bir realitedir. Bu sosyal olgu karşısında tüm yönetim kademelerinin bunu önleyecek bir sistem geliştirmeleri, tedbirler almaları gerekmektedir dedi.

  Raporda ayrıca, kız çocuklarının yaşam biçimlerinin okul idaresi tarafından ortaya çıkartılmamasının vahim olduğundan söz edilerek, “Öğrenciler tarafından dillendirilen bir konuda müdür ve müdür yardımcılarının ve diğer öğretmenlerin haberinin olmaması, ya öğrenciler ile aralarındaki kopuluğu göstermektedir, ya da bazı şeylerin bilinmesine rağmen göz ardı edildiği gibi bir izlenim doğurmaktadır dendi.
    2. Cevap: Siirt'te 76 çocuk anne olmuş !

  İşte yurdumuzun acı gerçekleri..daha nice bilmediğimiz ne yavrularımız anne oluyordur da haberimiz olmuyor.Çok yazık..
    3. Cevap: Siirt'te 76 çocuk anne olmuş !

  10 yaşında... İnanamıyorum :(
   


Yükleniyor...