Sigaranın Zararları Nelerdir?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda EyLüL tarafından 12 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Sigaranın Zararları Neler  Sigaranın Sağlığa Zararları Nelerdir

  Sigara tüketiminden en çok zarar görenler anne karnındaki bebeklerdir. Sigara tiryakisi annelerin dünyaya getirdiği 100 çocuktan 65'i özürlü doğarGelişmiş ülkelerde sigara tüketimi giderek azalırken, gelişmekte olan ve fakir ülkelerde sigara tüketimi giderek artmaktadır.Devamlı sigara içenlerin % 55'i 35-38 yaşları arasındA büyük risk altında bulunuyorlar.

  Sigara içen annelerde; düşük olur, anne sütü azalır. Ani bebek ölümleri olabilir. Bebeklerin beyin ve akciğerleri zarar görür. Sigara bebekte sinizüt, rinit, kronik solunum problemleri (öksürük geniz akıntısı) yapar.(Yeşilay Dergisi Sigaranın sebep olduğu ölümler, diğer uyuşturucularınkinden 13 kat fazladır.

  Sigara içenlerde ani ölüm, içmeyenlere oranlara 10 kat fazladır. Bacak damarı tıkanıklarının %90'ı sigaradan kaynaklanır.Sigara içen kadınlar, içmeyen kadınlardan 10 yaş fazla ihtiyarlamaktadır.

  Sigara içen kadınlarda kısırlık 10 kat fazladır.İnsan beynine en çok zarar veren 3 olumsuz etmenden birincisi sigara dumanıdır. Diğerleri tansiyon ve şeker. Günde iki paket sigara içen bir kişi Hiroşima'ya atılan atom bombasının öldürücü dozuna eş değer radyoaktivite etkisi altında kalmaktadır.

  Aman allahım biliyoruz ve hala devam ediyoruz bu kadar zararını bile bile bu illetten hala kurtulmayı düşünmüyormusunuz bence bu yazıyı okudukdan sonra şöyle bir arkanıza yaslanın ve düşünün acaba değermi sağlığımızdan olmaya...Kesinlikle hayır dediğinizi duyar gibi oluyorum öyleyse hemen bırakıyorsunuz ve bir daha kesinlikle kullanmıyorsunuz....:f40:
   
 2. Cevap: Sigaranın Zararları Nelerdir?

  Sigara sağlığa çok zararlıdır. Örneğin sigara içenlerin akciğerlerindeki kanseri önlemeye çalışan hava kesecikleri yok olur. Kalp ve damar tıkanıklığına sebebiyet verir.
   
Yükleniyor...