Sıcaklar Ramazan'da da bunaltacak

'Sorularla İslamiyet' forumunda EyLüL tarafından 30 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Sıcak Havalarda Oruç Tumak


  Sıcak havada oruç tutmak

  Temmuz ayının sonunda mevsim normallerinin üzerine çıkan sıcaklar, Ramazan ayında da yüksek seyredecek.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, sıcaklar, Ramazan ayının ilk günlerinde yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 3 ila 5 derece düşecek.


  Ağustos ayı ile birlikte başlayacak olan Ramazan ayının ilk günlerinde yaşanacak sıcaklıkların; uzun yıllar ortalamalarının üzerinde ancak ekstrem değerlerin altında olacağı tahmin ediliyor. Sıcak hava, yurt genelinde hafta başına kadar etkisini sürdürmeye devam edecek.

  Bugün, Doğu Karadeniz parçalı bulutlu; Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

  Yarın, Doğu Karadeniz parçalı bulutlu; Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık olacak.

  Pazar günü, Karadeniz parçalı bulutlu; Kastamonu, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

  Ramazan'ın ilk günlerinde kuzey kesimlerde sağanak yağış geçişleri bekleniyor.

  Ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredecek olan hava sıcaklığı; Ramazan'ın ilk günlerinde kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak.


  [​IMG]
   


Yükleniyor...