Sezonun İlk Derbisi

Sezonun İlk Derbisi

TRABZONSPOR-BEŞİKTAŞ

Bu akşam haftanın maçında Trabzonspor, Beşiktaş’ı ağırlıyor
Ligde eşitlik var
Beşiktaş ile Trabzonspor, bugün 102. kez karşılaşacak. Oynanan 101 karşılaşmanın 42’sini Beşiktaş, 38’sini Trabzonspor kazanırken, 21 maçta ise berabere sonuçlandı. İki takım arasında yapılan 68 lig maçında taraflar 27’şer galibiyet alırken, 14 karşılaşma ise berabere sonuçlandı.

‘Abartmaya gerek yok’
Sinan Engin, Trabzon maçında alınacak sonucun, her iki takımı ligde avantajlı veya dezavantajlı duruma sokmayacağını belirtti. Karşılaşmanın zaman zaman abartılarak bir final maçına çevrilmesini anlamsız bulduğunu söyleyen Engin, “Tabii ki çok zor bir maç... Ama daha ligin üçüncü haftasındayız. Yenen şampiyonluğu garantilemeyeceği gibi yenilen de şampiyonluktan uzaklaşmayacak. Bu zorlu maç öncesi üç tane sakat oyuncumuz var ama biz bunları düşünürek kadromuzu geniş tuttuk” diye konuştu.

Yönetim tam kadro
Trabzon maçının önemini futbolculara hissettirmek isteyen Beşiktaş Yönetimi de dün kente çıkarma yaptı. Siyah-beyazlılar, Başkan Demirören önderliğinde hep birlikte Trabzon’a gittiler. Yönetici Mario Berk, bu sezona büyük önem verdiklerini belirterek, işi baştan sıkı tutarak şampiyonluğa ulaşmak istediklerini söyledi.

DİĞER MAÇLAR

SİVAS-BURSA
SAAT: 19.15, STAT: Sivas 4 Eylül,
HAKEM: Yunus Yıldırım, YAYIN: Lig TV

İSTANBUL B.B-ANKARA
SAAT: 20.00, STAT: Atatürk Olimpiyat, HAKEM: Fırat Aydınus

G.ANTEP-ANKARAGÜCÜ
SAAT: 20.00, STAT: Kamil Ocak,
HAKEM: Cüneyt Çakır

G.BİRLİĞİ-ESKİŞEHİR
SAAT: 20.00, STAT: Ankara 19 Mayıs, HAKEM: Aytekin Durmaz
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Beşiktaşıma başarılar diliyorum centilmence bir maç olsun ama ne yapıp edip kazansınlar bu maçı kafa göz kelle ne gelirse önlerine ezip geçsinler yeterki maçı alsınlar :)
 
Üst