Sevgililer Günü Süsleme Önerileri


Kırmızı ve pembe, hatta eflatun ve beyaz, Sevgililer Günü süslemelerinin en çok tercih edilen renkleridir. Bu renkler çiftler ve sevgililer için romantik bir atmosfer yaratırken çocuklara da romanlardaki gibi tema yaratır. Evinizi Sevgililer Günü için renkli ve şenlikli kağıtlarla süsleyin. Bu yüzden bir hafta sonunu Sevgililer Günü süslemeleri almak için harcayın ve hiçbir efor sarf etmeden tatil günü akşam yemeğinize oturun.

Sevgililer Günü Masası Hazırlamak

Sevgililer Günü masanızı beyaz dantel masa örtüsü ile hazırlayın. Eğer dantel bir masa örtüsüne sahip değilseniz, yerel en yakındaki satılan yerden gidip alın. Dantel perdeler ise güzel bir alternatif seçim olacaktır. En iyi gümüş sofra takımınızı ortaya çıkarın ve masayı süsleyin. Çin sofra takımına sahip olmanızın en büyük avantajı tatilin renkleri ile uyum içinde olacak olmasıdır ama o kadar da gerekli değil.

Sevgililer Günü masasının tam ortasına, diğer yanında mumlar kalacak şekilde pastanızı yerleştirin. Tabak kenarının etrafını tamamen saracak şekilde 5 santimetrelik bir kağıt koparın. Kopardığınız kağıdı güzelce kesin ve tabağın kenarına ekleyin, gerekiyorsa delin. 1 metre kadar bir kurdeleyi alın ve tabağın kenarına eklediğiniz kağıdın etrafına dolayın, güzelce düğümleyin. Kurdelenin kaymasını önlemek için bantlayın.
Kek tabağının üstüne dantelli bir tabak örtüsü yerleştirin. Örtünün 4 bir yanına dört tane temiz bardak koyun. Karşılıklı bardakların iki tanesini kırmızı şekerlemeler ile doldurun ve diğer iki tanesine de küçük mumlar koyun. Eğer artan şekerleme olursa kek tabağının üzerine serpiştirin.

Her bir tabağa dantelli tabak örtüsü örtün ve Sevgililer Günü kekini masanın ortasına yerleştirin. Bir peçete sarın ve daha sonra bu peçetenin etrafını dantel gibi, diğer peçeteler peçeteler ile tekrar sarın. Sardığınız peçeteleri kırmızı veya pembe bir kurdele ile bağlayın ve tabakların hemen yanına yerleştirin.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst