Sevgi

Çok eskilerde, bir fakir adam yaşarmış. Bu fakir adamın birde güzel mi güzel bir atı varmış.
Atını taylığından beri yetiştirmiş büyütmüş, tüm dünyasını ona vermiş… Atını öyle bir yetiştirmiş büyükmüş ki, gün gelmiş, atı dünyanın en hızlı koşan atı olmuş. Ünü yayıldıkça yayılmış…

Fakir adam ile atının birde gizli şifresi varmış. Fakir adam atının kulağının arkasını usulca ne zaman okşasa, atı bir şimşek gibi koşmaya başlar gözden kaybolurmuş…

Atın bu ününü duyan krallar, atın karşılığında fakir adama valililer, zenginler ise hanlar hamamlar teklif etmiş. Fakir adamın atına olan sevgisi o kadar çokmuş ki, bunların hiçbirisini kabul etmemiş.

Günlerde bir gece, bir hırsız kaldıkları çadıra usulca yanaşmış! Fakir adamın çadırında çalınacak bir şey bulamayınca, çadırın önünde duran atı almış, binmiş ve sürmeye başlamış.
Seslere uyanan fakir adam, atının çalındığını görünce hemen başka bir ata binerek hırsızı takip etmeye başlamış. Bindiği atı hınçla sürerek hırsıza yaklaşmış yaklaşmış… Ve tam onları yakalayacakken aklına; ‘sıradan bir at ile dünyalara ün salmış bir atı yakaladıktan sonra, dünyalardan çok sevdiği atının onurunun, gururunun ne olacağı’ aklına gelmiş! Ve hırsıza bağırmış; “kulağının arkasını okşa” Hırsız hiçbirşey anlayamamış. Fakir adam tekrar bağırmış; “kulağının arkasını okşa, kulağının arkasını okşa..!” Hırsızın atın kulağının arkasını okşaması ile gözden kaybolması bir olmuş. Fakir adam ise dünyalardan çok sevdiği atını bir daha hiiç görememiş.

Sevgi her zaman sahip olmak demek değildir!
Sevgi bazen, sevdiğinin mutluluğu için ondan vaz geçmeyide gerektirir.
 
Sevgi her zaman sahip olmak demek değildir!
Sevgi bazen, sevdiğinin mutluluğu için ondan vaz geçmeyide gerektirir.teşşekürler..
 
Çok mu duygusalım şuan yoksa hikaye çok mu etkili :(
Öyle bir bitirilmişki hikaye kalakaldım
Bir insan sevdiği için, sevdiğinin mutluluğu için elinden geleni yapmalı tabiki
onun mutluluğu için yeri gelmeli kendi mutluluğundan vazgeçmeli
paylaşım için teşekkürler Yarencim
 
Sevgi her zaman sahip olmak demek değildir!
Sevgi bazen, sevdiğinin mutluluğu için ondan vaz geçmeyide gerektirir.

emeğine sağlık yaren çok güzel bi hikayeydi
ibretlik ders alınması gereken
 
Üst