Sarı Ömer (Camel Spider)

Sarı Ömer (Camel Spider)

Kuzey Irak ve Hakkari de sıklıkla görülen bir yaratık (et yiyen örümcek oolarak adalandırılsada tam olarak örümcek türü değil)Özellikle Kuzey Irak ve çevresinde bulunan bir örümceğe benzeyen ABD li askerlerin değimiyle "camel spider" (deve örümceği), Hakkari dağ komado tugayında bulunan askerlerin değimiyle "sarı ömer"... Örümceğe benzesede tam bir örümcek değil bu canlının iki ağzı 10 bacağı var ve et ile besleniyor... Diğer canlılar akrep gördüklerinide saklancak delik ararken bizim sarı ömer akrep yiyor.... Türkiyede yaygın olarak bilinmediği için herhangi bir ad konulmamış sadece "et yiyen örümcek olarak" yada camel spiderin tercümesi " deve yada çöl örümceği... Ama ben bizim askerin kullandığı ismi kullanmak istiyorum "SARI ÖMER"İşte bu dönem ABD i askerlerin olduğu kadar kahraman mehmetçiklermizede musallat olan "sarı ömer"
Yetişin bir sarı ömerin boyutu yetişkin bir insan eli kadardır. 42 numara bot ile üzerine basıldığında bacakları dışarıda alabilecek kadar büyüktür.

Irakta ABD askerlerini çektikleri fotoğraf.. Resimde iki sarı ömer var biri diğerini kuyruğunu ısırmış durumda


Güçlü çeneleri, doymak bilmez iştahları ve hızları, öldürmek için yaratıldıklarını kanıtlıyor. Çölün bu saldırgan sakinlerinin avları arasında böcekler, kemirgenler, kertenkeleler, yılanlar ve hatta küçük kuşlar bile var...

 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Görüntüsü bile ürkütüyor insanı ısırdığı zaman insanı ne hale getiriyor öyle Allahım esirgesin aman dikkat et chemist..
 
Buneeeeeeeeee
Aman allahım :f98:
Chemist ben yerinde olsam hiç uyumam sandalyeninde ayaklarına su dolu taslar yerleştiririm gerçi bu uyuz hayvan yüzmede biliyordur en iyisi su yerine asit kullan sen ayyyyyyyy ben çok tırstım valla kaçıyorum bu topicten :f34:
 
nasıl bir hayvan mış bu böyle CHEMİST, ısırdığı yer iyileşmiyormuşAllahım gelmeden esirgesin
 
C

ca_mellon

bundan kaçtane öldürdük.. çukurcadayken
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
M

Misafir

bütün sarı ömer ve akreplerin soyu tükenir inşallah amin diyenler cevap yazsın=O
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
M

Misafir

tamam guzel bir paylasım olmuş fakat resimler yalan bir resim digerini tutmuyor ki örumceklerın hepsi et yerler ayrıca şunuda belirteyim ben bu yorumu yapmak için imanın şartını bilmem gerektigini görunce üzüldüm :)
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
C

cavdar

10 dakika önce aynı örümcekten bir tane Denizli'de evimin içinde öldürdüm.iğrenç ve korkunçtu.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
M

Misafir

daha demin gördüm uyurken sırtımda hissettm havaya uçtum sonra öldürüp nete oturdum bakiym neymş die :))
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
M

Misafir

Bunların arasında yatıp kalkıyoduk askerde ne günlerdi. =)
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
M

Misafir

ya antepte gordum sarı oamr kac kere oldurdum hatta kardesımın yatagına grmıstı yazlıkta
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
U

UquR eRdoqan

Evet.. Ne yazıkki anlatılanların Hepsi doqRu.. Ben hakkari/aKTütütnde askerlik yaptım.. akLınıza qelebilecek heryerden Çıkıyorlar.. Ve Çok hızLı yürüyoR çabuk KaçıyorLar.. Öldürmekte Kolay deĞil Üzerine Bastıqımız haLde Ölmüyo.. ayRıca Tırmanamayacaqı yer yok.. Düşünün Sandalyeye Tırmanıyo, Koğuştaki yatakların 2. katına Tırmanıyo.. Ve En Kötüsüde Isırdığı Yeri Çürütüyo..!
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
M

Misafir

ben konya kayacık mahallesınde exterem sporları yapılan bir işletmenin ortağıyım dun gece ben bu sarı omer denilen örumcekten yakaladım on santimi geckin boyu var.. facebook hesabımda resımlerı paylastım .....
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
M

Misafir

Urfa hududunda askerlik yaptığımız dönemde Akrep yılan vs dev boyutlarda börtü böceğin arasında en sık rastladığımız hayvan türü. Nöbette, pusuda, yatakhanede her an karşınıza çıkabilir. Geceleri dolaşırlar. Pek çoğu ağzında zararlı bakteriler taşıdığı için ısırdıklarında yaralar ciddi sıkıntılar yaratabiliyor. En nihayetinde geçiyor. Bir arkadaşımı ısırmıştı. Isırdığı yere buz basdık. Haftasına geçti. Hatta bazılarının ağzında taşıdığı bakteriler ölümcül olabileceği rivayet edilir. Oldukça hızlı hayvanlardır. Nereden çıkacakları belli olmaz. Biraz aptaldırlar. Yakaladığımız bir tanesine bir parça mutfaktan et verdik. Çatlayıncaya kadar yiyip geberdi. Akreple kapıştırdık. Akrepi parçalara ayırdı. Şimdi korkunç gelsede o zaman varlıklarını alışmış. Normal karşılar olmuştuk. Yine de benden uzak dursunlar. Acaip itici antipatik hayvan.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst