Sapanca Gezilecek Yerler

'Türkiyem' forumunda EyLüL tarafından 17 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Sapanca Gezilecek Yerleri
  Sapancada Gezilecek Güzel Yerler
  Sapanca Tarihi Yerler,Sapanca Gezilecek Yerler

  • Sapanca Sakarya iline bağlı, Marmara Bölgesi'nin kuzey doğusundaki bir ilçedir. İlçe ismini kuzeyinde yer alan Sapanca gölünden almıştır. Sapanca özel bir kararnameyle 1957 yılında ilçe olmuştur.
  • Sapanca'nın kuzeyinde Sapanca Gölü, doğusunda Arifiye, güneyinde Samanlı Dağları, Pamukova ve Geyve ilçeleri, batısında Maşukiye yer almaktadır.
  • Sapanca Vecihi Kapısı, Mimar Sinan tarafından yaptırılmış, İpekyolu üzerinde yer alan, Sapanca gezinizde görmeniz gereken tarihi bir yapıdır.
  • Sapanca, Sakarya iline bağlı bir ilçedir. Kuzeyinde Sapanca Gölü, doğusunda Sakarya merkez ilçesi Adapazarı, güneyinde Samanlı Dağları, Geyve ve Pamukova İlçesi, batısında da Kocaeli merkez ilçesi İzmit yer alır. Sakaryanın yüzölçümü en küçük, nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçesidir. Bu ünvanı kazanma nedeni ise şüphesiz ki sizi kendisine doğru çeken ve etrafında bir gezintiye davet eden sapanca gölüdür.

  Sapanca Aygır Deresi
  Sapanca gölüne dökülen derelerden biri olan Aygır Deresi, yürüyüş yapmaya müsait parkurları, yaz aylarında girilebilen küçük gölcükleri ile ilgi görmektedir.

  Sapanca Çiğdem Yaylası
  Çiğdem Yaylası, Sapanca'ya 20 Km. mesafede yer alan bir yayladır. Yaylada her yıl temmuz ayının ikinci haftası şenlikler düzenlenmektedir.
  Yayla ülkemizin en güzel 10 yaylası içerisinde yer almaktadır.

  Sapanca İstanbul Dere
  İstanbuldere, kestane ve kayın ağaçlarının arasından akan dere, dere içinden ve kenarından devam eden yürüyüş parkuru, doğa severleri oldukça memnun etmektedir.
  Özellikle yaz aylarında Sapanca'da doğa ile içiçe vakit geçirmek isteyenler için harika bir yerdir.

  Sapanca Resimleri
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Sapanca Gezilecek Yerler
 1. ZeuS
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,363
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,558
 3. Masal
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  752
 4. Semerkand
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,244