Sapanca Doğa Parkı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda ZeuS tarafından 13 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Sapanca Doğa Park
  Sapanca Doğa Parkı resimleri,
  sakarya sapanca park  [​IMG]


  Sapanca Doğa Parkı hakkında


  Yeşil ile mavinin kucaklaştığı Sapanca, eşsiz doğası ile muhteşem bir görünüme sahip.Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz ormanları ile , içme suyu niteliğindeki tertemiz gölü ile gerçek bir doğa harikasıdır Sapanca. Yılın dört mevsimi ayrı bir güzelliği vardır.

  Sapancaya özgü nemli ve bol oksijenli hava bu bölgede çeşit çeşit bitki yetişmesine olanak vermiş. Ayrıca gölden dolayı toprak da daha az tuzlu olduğundan bölgede sağlıklı süs bitkileri, ağaçlar ve çiçekler bol miktarda yetişiyor. Göl kenarında kurulan botanik bahçeleri ise ziyaretçilerin Sapancanın eşsiz florasına yakından bakmalarına olanak veriyor.


  Sakaryanın ve ülkemizin en huzurlu coğrafi güzelliklerinden biridir Sapanca Gölü. Yeşil ve mavi renkleri çeşit çeşit tonlara bürünür ve burada buluşur. Kimi suda, gökyüzünde; kimi toprakta, ağaçlardadır. Bu renk bolluğunun en önemli özelliği bir huzur ve dinginlik kaynağı oluşu ve dinlendirici etkisidir: Göle karşı oturmak, berrak suyu izlemek ya da yeşil ormanlarda kısa bir yürüyüş yapmak... Diyeceğimiz o ki Sapanca Gölü, stresli şehir hayatından bunalıp kendini doğaya atmak isteyenler için adeta bir cennet. Sapanca içersinde yer alan Pansiyon, Ev pansiyonu, Butik Otel, Otel, Motel veya Hotel de Konaklayabilir veya Sapanca gölü kıyısında karavanları içerisinde veya çadırlarında konaklamak isteyenler için de çok uygun yerler bulunmaktadır.
  [​IMG]

  Sapanca doğa parkta yapılacak birçok aktivite var. Bunlar;
  Sapanca Gölünün huzurlu manzarasından faydalanmak. Eşine çok fazla rastlayamayacağın bu güzelliğin tadını çıkarmak için temiz havayı içine çekmeli ve gölün seyrine dalmalısınız. Burada belki de düşüncelere dalacak, hayaller kuracak, yepyeni fikirler bulacaksınız...

  Su Sporlerı ve Yüzme

  Sapanca Gölü'nde her çeşit su sporu yapılabilmekte. Maşukiye sahilinde Su Sporları Federasyonumuza bağlı Su Kayağı Okulu faaliyette. Kırkpınar Köyü sahilinde yelken ve kürek tesisleri var. Sapanca Göl'ümüzün sahilinde Kırkpınar' da içkili-içkisiz birçok plaj tesisi kuruldu. Ayrıca kiralanacak küçük teknelerle gölde gezinti imkanı da veriliyor.

  Sapanca Gölü'nün kenarındaki tesislerde ücret karşılığı yüzmeniz ve su sporları yapmanız mümkün. Su kayağı, wakeboard, kneeboard, katamaran,kano ve rüzgar sörfü gölde yapabileceğiniz sporlardan bazıları. Ayrıca Sapanca gölü kenarında, Su Kayağı milli takım kampı ve Kocaeli Sapanca Su Kayağı Spor Kulübü bulunmakta. Su kayağı öğrenmek isteyenler için kurslar düzenleniyor.
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Sapanca Doğa Parkı
 1. Masal
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  751
 2. Semerkand
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,244
 3. Elfida
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,813
 4. MeriH
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,880