Sanalika Giriş

'Haberler' forumunda Wish tarafından 28 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Sanalika Giriş İçin DNS Ayarları
  [​IMG]
  Sanalika Giriş Yap
  Kapatılan Sanalika.com ve Sanalika net.Sitelerine Giriş

  İlk önce Ağ Bağlantılarımı açın buradan sol menüdeki (Ağ görevleri) Ağ bağlantılarını görüntüleye tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda kurulu ağların listesi çıkacaktır.

  [​IMG]

  Bu ekranda kullandığınız ağı sağ tıklayıp özellikler ekranını açın.(Kablosuz kullananlar kablosuz ağ bağlantısını,ethernet kablosuyla bağlananlar Yerel ağ bağlantısını tıklasın)

  [​IMG]

  Karşınıza çıkan bu ekrandan resimde olduğu gibi İnternet iletişim kuralları (TCP/IP) protokolünü seçip özellikler butonuna tıklayın. Şimdi karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecek.

  [​IMG]

  Sizin ekranınızda gelen ayarlarda DNS sunucusu adresini otomatik al seçili olmalı. Yapmanız gereken şey Aşağıdaki DNS sunucusu adreslerini kullan seçeneğini seçip DNS adresleri olarakda 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 veya 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 yazmanız. Yani bir üstteki resimde gözüken ayarların aynısını yaparsanız amacımıza ulaşmış olacağız.

  Bu ayaları yaptıktan sonra “Tamam” tıklayarak ekranları kapatıyoruz. Şu andan itibaren yasaklı bütün sitelere erişebilir hale gelmemiz lazım. Eğer ayarları doğru yaptığınız halde hala sitelere erişemiyorsanız.bilgisayarınızı ve modeminizi yeniden başlatmayı deneyin.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Sanalika Giriş
 1. zamaneanne
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,601
 2. Ali
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  8,181
 3. anniccha
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  7,328
 4. anniccha
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,871