Salât-I Münciye (Salâten Tüncînâ)

'Dualar ve Faziletleri' forumunda EyLüL tarafından 7 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Salât-I Münciye (Salâten Tüncînâ)Duası


  Salât-I Münciye (Salâten Tüncînâ)Salavati Şerif

  Allâhumme salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala ali Seyyidina Muhammedin salaten tüncina bihâ min-cemiil-ehvâli vel afat. Ve takdi lena biha cemîal hacat ve tutahhiruna biha min-cemii’s-seyyiat ve terfe’una biha a’la’d-deracat ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayat min cemiil-hayrati fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekil, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.

  Duanın Manası

  Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salat et. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.

  Bu Salavat-ı Şerifeye Devam Eden; Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur, Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur.
   


Yükleniyor...