Salât-I Münciye (Salâten Tüncînâ)

'Dualar ve Faziletleri' forumunda EyLüL tarafından 7 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. Salât-I Münciye (Salâten Tüncînâ)Duası


  Salât-I Münciye (Salâten Tüncînâ)Salavati Şerif

  Allâhumme salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala ali Seyyidina Muhammedin salaten tüncina bihâ min-cemiil-ehvâli vel afat. Ve takdi lena biha cemîal hacat ve tutahhiruna biha min-cemiis-seyyiat ve terfeuna biha alad-deracat ve tubelliğunâ bihâ aksâl-ğayat min cemiil-hayrati fîl-hayâti ve badel-memât birahmetike Yâ erhamer-rahimîn. Hasbunellahu ve nimel vekil, nimel mevlâ ve nimen-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileykel-masîr.

  Duanın Manası

  Allahım! Efendimiz Muhammede (sav) ve onun ehli beytine salat et. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.

  Bu Salavat-ı Şerifeye Devam Eden; Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur, Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur.
   
Yükleniyor...