Sakla Samanı gelir zamanı ile ilgili kompozisyon varmı

'Etüt Merkezi' forumunda YAREN tarafından 15 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. Sakla Samanı gelir zamanı atasözüyle ilgili bir kompozisyon


  Bu atasözünün içinde çok büyük anlamlar var..
  Biz hayatımızda çok şey isteriz, fakat hepsi olmaz. Bu yüzden insanın daima sorunları çözmeye hazır olması lazım. Herkes bilir ki saman, yani para insan için önemli şeylerdendir. Paranın da sonu olur, bu sebepten bir şey yapmadan önce iyice düşünmemiz ve parayı tutumlu harcamamız gerekiyor.

  Bence şu anda ülkemizde olan sorunlardan biri enerji kaynaklarının kısıtlı oluşudur. Çünkü bütün ülkemiz için enerji kaynakları yeterli değil. Tabii ki her aile varlık içinde yaşamak istiyor. Bu sebepten ben düşünüyorum ki herkesin her zaman, her yerde tutumlu olması lazım.

  Sadece parayı değil, vaktimizi de idareli kullanmamız gerek, çünkü vakit o kadar çabuk geçer ki hiç anlamazsın. Vakit de para gibi kıymetli, bu yüzden bizim durmadan çalışmamız, yeni şeyleri öğrenmemiz gerek. Bizim için çok değerli olan zamanın kaybolmaması için gayret etmemiz lazım.
  Dünyamız için en önemli şey nedir? Tabii ki su! Su insanın hayatında önemli bir rol oynar, çünkü susuz yaşam olmaz. Ama bazıları bunu hiç anlamıyor ve onu kullanmayı da bilmiyorlar.
  Ben açıkça söyleyebilirim ki; dünyada hiçbir şey sonsuza kadar sürmez, yani her şeyin bir sonu vardır. Bu yüzden: “Sakla samanı gelir zamanı. demek istiyorum.
  Yazan: Gülvira Maylibekova​
    2. Cevap: Sakla Samanı gelir zamanı ile ilgili kompozisyon varmı

  tesekkürlerrrrr
    3. bayıldımm
    4. öğretmeni dinlemek ve yardımlal

  çok beğendim.

  bu bilgileri öğrenmek için ansiklopedi bilgiler öğrenmemiz gerekir.Ama size bunuda tavsiye ediyorum ki öğretmen nedediyse onu yapmalıyız.Kısacası öğretmenin sözünü dinlemeliyiz
    5. çok işime yaradı teşekkürler:D
    6. tşkler öğretmen beyendi
    7. ay çok tşk çok işime yaradı çok teşk bayıldım yaaa
    8. Sakla Samanı Gelir Zamanı Kompozisyon örneği

  Çoğu kez yaptığımız hatalar israf etmek atmak bozulan bir şeyi tamir etmeye üşenmek ve atmak.Bunları yapmasakta saklasak ne olur ama bize kalabalık geliyorlar bozuk oldukları için işe yaramaz görünüyorlar ama her şeyin işe yaradığı arandığı ama arandığı zaman bulunamadığı bir zaman gelir.Öyle insanlar varki bizlerin attığı o bozuk eşyalara bile ihtiyaçları var.

  Neden kendimize bir oda veya bir dolap yapıp gereksiz eşyalarımızı burada toplayıpta aradığımız zaman bulmuyoruz neden çöpe atıp lazım oluncada yana yakıla arıyoruz.Hepimizin yaptığı hatalar var ama bunları düzeltmekte yine bize düşer.Arık israf etmeyi bırakalım aldığımız şeyi özen göstererek düzenli kullanalım kırılan bir şeyi çöpe atmak yerine ihtiyacı olan kişiye verelim yardımlaşalım yardım edelim.

  Saklayalım samanı elbet gelecek bir gün onunda zamanı
    9. tessekkürler
    10. biraz kısa olsaydı keşke kısa olsaydı beğendimmm
    11. çok kötü olmus alaksı yok
    12. gerçekten çk ısıme yaradı öğretmn ıstemıştı szn sayenızde kurtuldum çk tşk
    13. muhteşem işeme yaradı
    14. Cevap: Sakla Samanı gelir zamanı ile ilgili kompozisyon varmı

  çok güzel
    15. teşekür ederim
    16. çk işime yaradı
    17. teşekkür ederim
    18. sakla samanı gelir zamanı atasözü geçmişte çok kullanılan bir atasözüdür . anlamı şudur . bir eşyayı saklarsak elbette bir gün işimize yarar.
    19. gerçekten çok teşekur ederim sizin sayenizdesınavdan 100 aldım