Şahika Ercümen dünya rekoru kırdı

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 12 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Atatürk için 2 dünya rekoru
  Deniz kızı Şahika'dan 2 dünya rekoru
  Şahika iki dünya rekoruna imza attı

  Milli sporcu 26 yaşındaki Şahika Ercümen, önceki gün, Mısır’ın Dahab kenti Blue Hole dalış noktasında, CMAS hakemleri gözetiminde rekor denemesi için dalış yaptı.

  Atatürk’ün ölüm yıldönümü 10 Kasım’ı özellikle seçen Ercümen, 70 metreye dalarak Sabit Ağırlık Dikey Dalış rekorunu kırdı. Paletsiz de 60 metreye dalan Ercümen iki dünya rekorunu birden Türkiye’ye getirmeyi başardı. Paletsiz kategorisi CMAS tarafından ilk kez düzenlendi. Rekorlar, doping testlerinin ardından tescil edilecek. Diyetisyen olan milli sporcu, rekor kırabilmek için 8 ay hazırlandı. Dalış antrenmanlarının yanı sıra fiziksel ve mental kuvvet antrenmanları da yaptı.

  Şahika Ercümen, 11 Şubat 2011’de Avusturya’da buz altından tek nefeste 110 metrelik bir mesafeyi gitmiş hem erkekler hem de kadınlarda “Buzaltı Yatay Dalış” dünya rekorunu kırarak Guinness rekorlar kitabına girmişti. 4 dalda yarışan Ercümen’in sportif çalışmalarının yanı sıra engellilere yönelik serbest dalış programları ve tutsak yunusların özgürlüklerine kavuşmaları konusunda da aktif çalışmaları var.
  [​IMG]
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Şahika Ercümen dünya
 1. Eylem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  171
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,984
 3. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,797
 4. MeriH
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  5,571