Saç Yağlanması Nasıl Engellenir

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 26 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Saçların Yağlanması Nasıl Engellenir


  Bayanların oldukça büyük sorunlarından birisidir saçların hemen yağlanması bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için yapmanız gereken şeyler aslında çok basit bayanlar..

  Öncelikle saçlarınıza uygun şampuan seçimine dikkat etmeniz gerekiyor mutlaka saç tipinize ve derinize uygun bir şampuan ve saç kremi kullanmalıısnız..

  Saçlarınızı çok fazla sıcak su ile yıkmaktan kaçınmalısınız özellikle saç diplerinize sıcak suyu fazla temas ettirmenizi öneririm.

  Ara sırada olsa mutlaka saçlarınızı soğuk su ile yıkmanızı öneririm soğuk su saçlarınızın canlanmasını sağlayacaktır ve çarçabuk yağlanmasını önceleyecektir.

  Birde şuna çok dikkat etmelisiniz özellikle çalışan bayanlar saçlarınızı çok sık boyatmaktan ve sürekli fön çektirmekten kaçınmalısınız bu işlemler saçlarınızı daha çabuk yıpranmasına nedne olacakdır haliyle yağlanma etkisinide arttıracaktır.

  Saçlarınızı arada krem kullanmadan yıkamanızda saçlarınızın yağlanasını engelleyecekdir. Ara sırada olsa saçlarınızı bebek şampuanı ile yıkayabilirsiniz buda saç yağlanmasını etkileyen basit bir önlemdir.

  [​IMG]

  Sağlıklı ve yağlanmayan saçlar için bu nacizane önerilerimi dikkate almanızı tavsiye ederim sağlıklı ve güzel saçlar tüm bayanlara...

  Forumdas.Yasemin
    2. Cevap: Saç Yağlanması Nasıl Engellenir

  Peki bayanlar nasıl yıkanmalı bu konuda sizlere bende küçük bir yardımda bulunmak istiyorum.

  Yağlı saçlar, saçlarınıza uygun olan bir şampuan ile belli aralıklarla yıkanmalıdır. Ama çok sık saç yıkamakta saçlarınızı yıpratacaktır.
  Yağlı saçların nasıl yıkanması gerektiğinden bahsedecek olursak,Yağlı saçları ilk olarak ıslatıp ardından saçları yıkamak uzmanların tavsiye ettiği bir yöntem kesinlikle değildir.Yağ ve su birbirleri ile karışamazlar. Bunun için yağlı saçları ıslatmadan şampuanı direk olarak yağlı saça uygulayıp ovaladıktan sonra saçları biraz ıslatıp iyi köpürtmek ve ardından saçı bol su ile durulamak uzmanların tavsiye ettiği saç yıkama şeklidir sakın unutmayın bu saç yıkama önerimizi de dikkate almanızı tavsiye ederiz.