Saç Taramanın Püf Noktaları

'Kişisel Bakım' forumunda Ezlem tarafından 19 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Saç Taramanın Püf Noktaları
  Saç Taramanın Püf Noktaları nelerdir
  Saç Tararken nelere dikkat edilmeli

  [​IMG]

  Saçlarınızın her zaman göz alıcı bir güzellikte olmasını istiyorsanız saçlarınızı tarama stiliniz ve yöntemleriniz de çok önemli.Örneğin her tür tarakla ve saç fırçasıyla saçlarınızı taramamalısınız.Kalitesiz taraklar saçları kırar ve uçlarının çatallaşmasına neden olabilir.

  Keza eğer kıvırcık veya röfleli saçınız varsa kalın dişli özel tarakları kullanmalısınız.

  Saçınız bir türlü istediğiniz şekli almıyor ise garip gelebilir fakat sebebi kullandığınız fırça olabilir.
  Belli fırça tipleri, belli stilleri yaratmanız için size yardımcı olur. Kısacası, saçınızı yapmayı tamamladıktan sonra yüzünüzde oluşan onaylayıcı gülümseyiş, ya da hayal kırıklığıyla birleşen kızgınlığınız seçtiğiniz fırçayla doğrudan ilintilidir.

  Öncelikle doğal kıldan yapılmış saç fırçalarını tercih etmenizde fayda var, çünkü bunlar saça daha az zarar verir.Bu konuyu çözümledikten sonra, geriye hangi fırçanın hangi stil için uygun olduğunu öğrenmek kalıyor.

  Yuvarlak fırçanın önemi:

  İri dalgalar yaratmak için bu fırça tipini kullanmalısınız. Ancak çok kıvırcık, ya da kısa saçları düzleştirmede de gene bu fırçadan yararlanabilirsiniz.
  Eğer saçınız ince ve kırılmaya meğilliyse, o zaman küçük bir yuvarlak fırçayı tercih edin. Metalden ziyade, ahşap çerçeveli bir fırça satın alın. Çünkü metal saçın yanmasına sebep olur.