Saç Kesimleri Hakkında

'Kişisel Bakım' forumunda eftelya tarafından 5 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. En iyi saç kesimleri
  Saç kesimlerinden önce iyi saçın ne olduğunu anlamak gerekir.Saçları daha iyi gösteren belirli saç kesimleri mevcuttur.Bilinenin aksine iyi saçın ince olması şart değildir.
  “İyi”, bir saç telinin çapına işaret eder. Bu yüzden, çok olan iyi saçlara sahip olabilirsiniz, çünkü bir santimetre karede birçok saç teliniz olabilir. Ayrıca çapı küçük olan ve hatta sayısı da az olan iyi ve ince saçlarınız olabilir. Yaş, diyet, stres, ilaç tedavileri ve diğer etkenler iyi fakat çok saçı inceltebilir ve seyreltebilirler.

  Saçın iyi veya hem iyi hem de seyrek olması sizin hangi seçimi tercih etmeniz gerektiğini belirler. Genel kural olarak, saç kısa ise ve tek boyda ise, daha dolgun gözükür.

  O yüzden, herhangi bir iyi saç için en iyi Beş kesim şunlardır;

  Küt Saç Kesimi:

  Binlerce değişik şekli vardır. Kulak mememesi hizasındaki kısa küt kesim saçı çok sağlıklı ve gerçek sayısından iki kat daha fazla gösterir.

  Kat Kat Saç Kesimi:

  Genellikle saç uçları aynı uzunlukta değildir. Omuz hizasında kesildiğinde iyi, seyrek saçlara hem tarz hem güzel bir şekil kazandırır ve bakımı kolaydır.

  Düz Saç Kesimi:

  Aynı uzunlukta kesilir. İnce veya oval yüzler için idealdir.

  Kırık Saç Kesimi:

  Her hangi kısa bir kesim olabilir. Genç kadınlarda güzel bir hava oluşturur. Eğer 45 yaş üzerindeyseniz, çene ve gerdan profilinizde neler değiştirdiğine inanamayacaksınız. Ayrıca kısa ve kırık kesimler dikkati gözlerinizde toplar.

  Orta Boy Saç Kesimi:

  Saçlarınız omuzlarınız hizasında hatta daha uzun olduğunda çok hoş bir şekil alır. Omuzlarınız üzerinde gezinirken, içindeki hafif katlarla hoş bir hacim, kazandırır.
   


Yükleniyor...