Saadet Partisinin Yeni Genel Başkanı:Mustafa Kamalak

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 5 Mart 2011 tarihinde açılan konu


 1. Necmettin Erbakanın yerine kim geldi
  [​IMG]
  Saadet Partisi'nin yeni Genel Başkanı, saadet partisi genel başkanı kim-Mustafa Kamalak kimdir
  Necmettin Erbakan'ın yaşamını yitirmesinin ardından Saadet Partisi'nin yeni Genel Başkanı belirlendi Necmettin Erbakan'ın yaşamını yitirmesinin ardından Saadet Partisi'nin yeni Genel Başkanı belirlendi. Bugüne kadar Genel Başkan Yardımcısı olan Mustafa Kamalak, yapılacak kongreye kadar Genel Başkanlık görevini yürütecek.

  Kamalak, 27 Şubat 2011 tarihinde genel başkanları Necmettin Erbakan'ın ölümü sonrasında, İstanbul'da yapılan cenaze merasiminin ardından Ankara'ya döner dönmez partisinin Başkanlık Divanı'nın toplandığını belirtti.

  Başkanlık Divanı toplantısında GİK'in toplanması kararı alındığını ifade eden Kamalak, GİK toplantısını da bugün gerçekleştirdiklerini kaydetti.

  Toplantının ardından, yapılacak kongreye kadar Genel Başkanlık görevinin kendisine verildiğini bildiren Kamalak, ''Kongreye kadar, müzakereler sonucunda Saadet Partisi Genel Başkanlığı'na seçildim'' dedi.

  Mustafa Kamalak kimdir

  Profesör Doktor Mustafa Kamalak, 1948, Kahramanmaraş doğumlu, Türk siyasetçi.

  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeliği ve Kurucu Dekanlığı ile Kahramanmaraş Milletvekilliği yaptı. Serbest avukatlık yapmaktadır. Halen Saadet partisinde siyasi hayatına devam etmektedir ve 5 Mart 2011 tarihli kurultayda Saadet Partisi Genel Başkanlığına seçilmiştir. Evli ve 2 Çocuk babasıdır.