Rüyada Bağırsak Görmek

Rüyasında Bağırsaklarının Çıktığını Görmek
Rüyada Bağırsaklarının Hastalandığını Görmek
Rüyada bağırsak yediğini görmek

Rüyada bağırsağın dışarı çıkması hastalanmaya, kendi bağırsağını yemek kendi malını yemeye, dışarı çıkan bağırsağını bir güzel toplayıp karnını yıkayarak bunu yerine koymak şerefli bir ölüme işarettir.

Rüyada görülen bağırsak hastalığı çoluk çocuğunu güçlükle geçindirmeye, bu hastalıktan kurtulmak refaha kavuşmaya dalalet eder.

Rüyada bağırsakta gaz olması şüpheli kazanca yahut faiz yemeye, bilinmeyen ve çok bağırsak hazine ya da beklenmedik mala, bağırsağın kokması şüpheli kazanca delalet eder.

Başka bir rivayete göre de rüyada görülen bağırsak beklenmedik, umulmadık tatsızlık olarak yorumlanır.

Rüyasında karnının yarıldığını ve bağırsaklarının ortaya çıktığını gören kimsenin gizlediği hata ve günahları duyulur.

Rüyada bağırsak görmek insanın ailesi, bulunduğu topluluk veya milleti ile tabir olunur.

Rüyasında bağırsak yediğini gören kimseye bulunduğu topluluktan mal ve menfaat gelir. Bir rivayete göre de büyük bir memuriyete ve ise girer.

Cabir-ül Mağribîye göre; bağırsaklarının karnından dışarıya çıktığını görmek, altı şekilde yorumlanır; rızk, iş, haram mal, yardım isteme, kötü söz ve çocuk.

Bir rivayete göre de günahtan çekinme ve tövbeye delalet eder. Bir başka rivayete göre de; rüyada bağırsağın karından dışarıya çıkması, hanımları boşamaya veya ailesinin hastalığına işaret eder.

Rüyada görülen bağırsak maldır. Bundan dolayı bağırsağını yiyen şahıs kendi malını yer. Başkasının karnında bulunanları yediğini gören kimse, başkasının malını yer.

Bağırsaklarını veya karnında olan şeylerin açığa çıktığını görse, yanında saklı olan malı onun için aşikâreye çıkar yahut onu ailesinin ileri geleni çıkarır veya bizzat kendisi çıkarır.

Bir kimse rüyada karnında bulunan bağırsak ve diğer şeylerin dışarıya çıktığını ve onları karnını yıkadıktan sonra yine oraya koyduğunu veya koymadığını görse, o kimsenin Allah(C.C.)ın rızasını kazanmak uğrunda öleceğine işaret eder.

Kızı olan veya üzerinde bir vasiyet olan kimse, rüyada karnından bir şey çıktığını görse, o kızı evlendirmek için çaba harcamasına işaret eder.

Bazı tabirciler, karında olan şeyin dışarı çıkması, sırrı ifşa etmeye işaret eder dediler.

Bağırsak gizli maldır. Rüyada bir adamın bağırsağını yediğini gören kimse, bir yetimin malına vasi veya bir adamın malına vekil olursa, onların malından yer.
 
Üst