Rüyada Badem Görmek

Rüyada Kabuklu Badem Görmek
Rüyada Badem Yemek
Rüyada BAdem Ağacı Görmek

Rüyada badem görmek, yakalanılan hastalığın tamamen geçeceğine, kimine görede büyük bir felekete, hırsızlarla karşı karşıya geleceğinize, badem yemek, mutluluk ve berekete işarettir.

Bir kimsenin rüyada badem görmesi veya badem şerbeti içmesi, rahatlık ve geniş rızka delâlet eder. Bazı kere de badem Ağacı görmek, cimri ve galip bir adama işarettir

Mevsiminde görülen yeşil badem (çağla badem) temiz kazanca, badem yemek sıhhate ve mala, kuru badem muhabbete, badem yemek mal elde etmeye, badem ağacından badem toplamak ya da almak bir dava sebebiyle bir kimseden mal elde etmeye, badem ağacı ev halkınaa karşı cömert, insanlara karşı cimri birine, tatlı badem iman güzelliğine, acı badem doğru söze, badem yaprağı yemek devlet kapısından istifadeye delalet eder. Rüyasında badem yediğini gören kimse bolluğa kavuşur. Badem acı ise kısmet yüzünden kıskançlık olacağına işaret eder. Cabirül-Magribiye göre: rüyada badem görmek mal ve nimettir. Eğer kabuklu ise meşakkate, iç ise kolayliga ve mala yorumlanır, ibn-i Sirine göre, rüyada badem görmek mal, sağlık ve rahatliktir. Tatli badem helal mala, aci badem ise haram mala delalet eder. üzerine badem kabugu döküldügünü gören yeni elbise giyer. Bir başka rivayete göre de; rüyada badem görmek, kişinin hastalıklarinin sona ermesine veya vazifeden alinmasina işaret eder. Badem yesil olur ve mevsiminde görülürse hayra işaret eder. Tatli badem azligi ve çoklugu nisberince helal mala işaret eder. Rüyada badem yedigini gören kimse, düşmanliktan dolayı mal elde eder. Rüyada ağaçtan bir badem kopardigini gören kimse, dava ederek cimri bir kimseden mal elde eder. Badem ağacı görmenin tabiri ise etrafindaki insanlara cimri ve kendi çolukçocuğu hakkinda cömert davranan bir kimsedir. Bademin tatlisi imanin halavetine, açisi da dogru söze işaret eder. Rüyada badem yiyen kimse vücudunun sihhatli olmasıyla beraber bir mala erişir. Badem ağacı, yabanci bir kimsedir. Rüyada kendi üzerine badem kabugu saçildigini gören kimse elbise alir. Bazı tabirciler, kuru badem, ser ve üzüntüye işaret eder, dediler. Rüyada badem görmek, yakalanılan hastalığın tamamen geçeceğine, kimine görede büyük bir felekete, hırsızlarla karşı karşıya geleceğinize, badem yemek, mutluluk ve berekete işarettir.
 
Üst