Rüya Kontrol Metodu

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 12 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. RÜYALARINIZI GERİ ÇAĞIRIN (HATIRLAYIN)

  İster inanın, ister inanmayın ama rüyalarınızın birçoğunu basit bir teknikle geri çağırmayı (hatırlamayı) öğrenebilirsiniz.
  Bir veya iki gece pratik yaparak rüyalarınızı hatırlamaya başlayabilirsiniz; bu kendi kendine hipnozun kısa bir yoludur.
  Yapacağınız tamamen uyumadan önce zihninizi uyarmaktır...Zihninizin bu durumu hemen uyku sınırı seviyesindedir. Beyniniz büyük olasılıkla uyarılarınızı alacaktır.
  Bazen uyumadan önce birşeyler yersiniz ve hazımsızlığa neden olarak değişik rüyalar görmenize neden olur ve bu durumda uyur-uyanık bir konumda olursunuz. Bu konu edilen erken uyku seviyesi sınırıdır. Sonrasında rüyalarınızın farkına varmaya başlarsınız.
  Bu eğer yoğun ve renkli rüyalarınız varsa ve OBE ( Out of body experiebce ; Beden dışı deneyiminiz) gibiyse bunun bir diğer ifadesidir.
  OBE deneyimi yada Astral projeksiyon 4 basit adımdadır:

  1-YATMAYA HAZIRLIK

  Mümkün olduğunca bedeninizi gevşetmeye çalışın. Esnemek, gerinmek yada en azından yoga yapmak faydalı olacaktır. Zihninizi boşaltıp rahatlayarak böylece bir sonraki adıma hazırlanmış olacaksınız. Yatmadan önce yemek yememiş olmanız yada yemek yemekten kaçınmış olmanız gerekir. Dilediğiniz gibi yapabilirsiniz...Farklı yemeklerin farklı sonuçlara götürdüğünü deneyerek görebilirsiniz. Yatağınızın yanında bir kalem ve not defteri bulundurunuz.

  2-KENDİNİZİ HAZIRLAMAK

  En önemli kısım budur. Uyku sınırı seviyesine geldiğinizde (uyumuş olmanın hemen öncesi bir durum) kendinize tekrar ve tekrar rüyalarınızı hatırlayacağınızı ve her rüyadan sonra uyanacağınızı telkin etmeniz gerekir. Eğer kendinize tekrar ve tekrar bu telkinleri vermekten hoşlanmıyorsanız bunun için bir tape recorderi önceden kayıt yaparak kullanabilirsiniz...10-15 dakikalık bir kayıt bu denemeniz için yeterli olacaktır...

  3-NOT ALMAK

  Bu da çok önemlidir. Başarılı her rüya sonunda hatırladığınızı yazmanız gerekir. Gördüğünüz rüyanın renkli mi yoksa siyah-beyaz mı olduğunu yazınız. Bu yüzden kalem ve not defteri yatağınızın yanında olmalıdır; yatakta sizinle birlikte olmadığından emin olun ki uykunuzun sonunda kendi kendinizi yaralamayın...Not aldıktan sonra tekrar uyumaya çalışmalısınız ve ümitle bir diğer rüya için işlemi yinelemelisiniz.

  4- GECEYİ GÖZDENGEÇİRME

  Şimdi geceyi gözdengeçirme zamanı. Gece kaç rüya gördüğünüzü hatırlayınca şaşıracaksınız. Ben genellikle 10-15 bazen de daha fazla rüya görürüm ( yazarın notu...) Bir gecede herkesin çok rüyaları olmaktadır ve bunu denemeden farkında olmazlar. Renkli rüyalarınız için özel not tutunuz ki bunları astral projeksiyon denemelerine başladığınızda referans alacaksınız.

  5- ASTRAL PROJEKSİYON, OBE ve LUCİD RÜYA

  Gece uyuduğumuz zaman fiziksel bedenimizden ayrılırız. Bedeninizden ayrılıp astral ortama geçtiğiniz zaman bunu rüya zannedebilirsiniz. Örneğin canlı renkler, uçma ve düşme...Bu astral projeksiyon olabilir. Bilinçli olarak bedeni terk etmeyi öğrenebilirsiniz. Astral projeksiyon için pek çok değişik metot vardır. Şimdi bunu öğreneceğiniz basit bir metot:
  Sadece ışıkları söndürerek uzanın.
  Tamamen gevşemiş olduğunuzdan emin olun.
  Zihninizi tamamen temizleyerek, sakin ve sükunet içinde olun.
  Astral bedeninizi aynı vücudunuzun şeklinde ve gri bir bedenmiş gibi düşünün.
  Bu gri bedenin vücudunuzdan ayrıldığını ve odanızın tavanında yüzdüğünü düşünün.
  Bu durumdayken dönün ve aşağıya bakın. Eğer başarılı olduysanız orada kalabilir, bedeninizin yakınlarında bir konumda gezinmek isteyebilirsiniz veya doğrudan duvara yürüyebilir ve nereye gitmek isterseniz gidebilirsiniz. Orada havada durabilir veya düşündüğünüz bir yerde kendinizi bulabilirsiniz.
  Astral planda düşündüğünüz her şeyi yapabilirsiniz.
  Eğer bu sırada korku yaşarsanız, tehlike yada kaybolduğunuzu hissederseniz flaş olarak bedeninize geri dönersiniz.
  Astral bedeniniz yerine; bedeninize geri dönmüştür.

  RÜYALARI KONTROL METODU

  Rüyalarınızı kontrol yöntemiyle OBE deneyiminizi gerçekleştirin. Rüya tekniklerini ilerletmeniz, rüyalarınızı kontrol etmenizide sağlayacaktır. Bir kere rüyalarınızı kontrol etmeyi öğrenirseniz, nereye gideceğinizi ve ne yapmak istediğinizi de kontrol edebilirsiniz.
  Canlı renklerle oluşan rüyalarınızdan bahsediyorum.
  Bu tip rüyalarda genellikle siz bedeninizin dışındasınız.
  İnsanlar gece uyudukları zaman astral bedenleri ayrılır ve kendi yakınında astral planda rüya halinde yada enerji olarak yüzerler.
  Bu durumda bazen yüksek varlıklardan birşeyler öğrenebilir, öğrendikleriniz daha sonra bilincinizde doğru düşünce olarak ortaya çıkabilir ve tüm bunlar bilincinizde oluşur.
  Hatırladığınız ve siyah-beyaz olan rüyalar genellikle düz rüyalardır. Bunlar da kontrol edilebilir ancak en iyi sonuçları renkli rüyalardan alabilirsiniz.
  OBE ile nereye gittiğinizi bilmek için bu canlı renkli rüyaları kontrol altına almaya çalışın.
  Her deneyiminiz için de bir günlüğünüz olmalıdır.

  Alıntıdır
   
Yükleniyor...