Rupert Keith Murdoch Kimdir

'Biyografi' forumunda Belinay tarafından 7 Mart 2012 tarihinde açılan konu


 1. Rupert Keith Murdoch Biyografisi
  Rupert Keith Murdoch Hayatı Hakkında Bilgi

  Keith Rupert Murdoch New York City, ABD merkezli News Corporation şirketinin Avustralyalı medya yöneticisi ve hissedarı. Ülkesi Avustralya'da gazeteler, dergiler ve televizyonlarla çalışma hayatına başlayan Murdoch, şirketini İngiliz ve Amerikan medyasına doğru genişletmiş ve dünyanın en önemli ve zengin medya patronlarından biri olmuştur. Keith Rupert Murdoch Dünyanın en zenginleri listesinde 9 milyar dolarlık servetiyle 73. sırada bulunmaktadır.

  Keith Rupert Murdoch Değişik ülkelerde sahip olduğu sayısız yayın kuruluşuyla dünyanın en büyük medya patronu haline gelen Rupert Murdoch'un, yayınlarında ilke haline getirdiği globalleşme fikrinin en çok kendi çıkarlarına hizmet ettiği ve sınır tanımayan şirketlerinin dünyanın hemen her yerinde ipleri ele geçirmekte olduğu ileri sürülüyor.

  Keith Rupert Murdoch Almanya'nın haftalık Die Zeit gazetesinde yayınlanan ve Murdoch'u konu alan bir makalede, medya kralının söz konusu çalışmaları global beyin yıkama olarak adlandırılıyor.

  Rupert Keith Murdoch Avustralya asıllı Amerikalı girişimci Murdoch küçük bir yayınevini dünya çapında bir medya imparatorluğu haline getirdi. Murdoch sendikalarla yaptığı tartışmalardan sonra katı, acımasız bir kapitalist olarak ünlendi.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Rupert Keith Murdoch
 1. Masal
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,232
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  512
 3. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  959
 4. Blizzard
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  910