Röfle yaptırırken bunlara dikkat edin

'Kişisel Bakım' forumunda eftelya tarafından 14 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu


 1. Röfleler sihirli olabilirler ve hayret verici bir etki yaratabilirler. Ama herhangi bir renk değişimi gibi, onlar da hileli olabilir ve saçlarınızın gölge ve tonuna özel dikkat edilmesini gerektirir.

  Başarılı röfleler aynı zamanda saçlarınızın dokusuna ve sağlığına, kimyasalların saçınızda ne kadar kalacağına ve ne kadar röfle istediğinize de bağlıdır. New York’lu veteran kuaförler Arte Salon’dan Valerie Ahms ve Kim Lépine Salon’dan Carmen Rossi’ye bu şık, bakışları üzerine çekici parıltılı saçlara evde ya da salonda nasıl sahip olacağımızın yollarını açıkladı.

  Röflenizi evde yapın.
  [​IMG]
  Birçok kuaför evde saçlarınızı boyamanın röfle yapmaktan daha kolay olduğunu kabul ediyor. Bu yüzden evde saçlarınızı boyamakta başarılı olmanız gölge yapmakta da başarılı olacağınız anlamına gelmiyor. Aslında, gölge gayet zor olabilir ve bir çoğu size salonda yaptırmanızı söylüyor. (Evde yapılan gölge çok sarı ya da ağarmış gibi olabilir.)

  Yine de evde gölge yapmayı tercih ediyorsanız en azından bu öğütleri dinleyin:

  Başlamadan önce iyi bir arındırıcı kullanın böylece saç uçlarınızı fazla işlem görmekten kurtarırsınız.

  Gölge maddesini saçlarınızda her zaman normal boyadan daha kısa süre tuttuğunuza emin olun. Kimyasalları saçlarınızda uzun süre tutmak saçlarınıza zarar verir. 30 dakika iyi bir zamandır ama yine de kutu üzerindeki kullanım tavsiyelerini uygulayın.

  İyi bir arkadaşınızdan yardım etmesini isteyin böylece hem öne hem de arkaya uygulayabilirsiniz.

  Renk açıcı kimyasalların doğru miktarda olduğundan emin olun. Eğer çok inceldiyse, renk açıcı akacak ve nereye sürüp nereye sürmediğinizi bilemeyeceksiniz. Çok kalınsa, yeteri kadar uygulayamayacak ve gerektiğinde dağıtamayacaksınız.

  Kıvırcık saçlar bir parça daha zor olacaktır. Ne yaptığınızı görmek için ve gölge yapmayı kolaylaştırmak için saçlarınızın kabarıklığını indirmeye çalışın. Kıvırcık saçlarla hata yapmak kolaydır, çünkü ya çok kalın gölgeler yaparsınız, ya da sadece üstlere yapar ve altları unutursunuz.

  Doğru ürünü kullandığınızdan emin olun ve her zaman doğal renginizden sadece 1 ya da 2 ton açık gölge yapın. Eğer bu tonlarda yaparsanız, sonuç daha iyi olacak ve düzeltilmesi gerekirse de düzeltmek daha kolay olacaktır.
    2. Cevap: Röfle yaptırırken bunlara dikkat edin

  bilgileriniz için teşekkürler
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Röfle yaptırırken bunlara
 1. Aderito
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  816
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,444
 3. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  820
 4. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  4,206