Resulü Ekremin (s.a.s) okudugu dua


Resulü Ekremin (s.a.s) okudugu dua


sabah duası İbn Abbas (r.a) şöyle buyuruyor :
''Allahım ! gönlümü sana bağlayacak , darmadagın halimi bir araya toplayacak , dagınık ve parcalanmış işlerimi birbirine yaklaştıracak kötü itiyat ve fitneden beni koruyacak , dilimi ıslah edecek, batınımı koruyacak , zahirimi yükseltecek , amelimi temizleyip arttıracak , yüzümü ak edecek , rızana ulaştıracak ve her kötülükten beni koruyacak olan rahmetini senin fazlından isterim.
Allahım ! BİR DAHA KÜFÜR DÜŞÜNMEYECEK ŞEKİLDE SADIK VE YAKİN BİR İMANI, dünya ve ahirette de lutuf ve kereminin en yüksek mertebesine beni ulaştıracak olan rahmetini isterim .
Allahım !Kazalarda sabır ve kurtuluşu , şehitler mertebesini , iyiler yaşayışını , düşmanlara galip gelmegi ve Peygamberlere arkadaş olmagı senin fazlından isterim .
Allahım ! Her nekadar hayırlısını bilemesem ve amelim kus***u isede bütün dilediklerimi sana arzeder , senden yardım dilerim .Yalnız senin rahmetine muhtacım Ey gönüllere şifa veren bütün dertlerin derman olan Allahım ! Büyük kudretinle birbirine yaklaşmış iki deniz suyu yekdegerine karışmadıgı gibi Cehennem azabından helek oldum diye feryat etmekten ve kabrin fitnesinden beni koru.
Allahım ben dilimin döndüğünce dua ediyorum kabulü sendendir ben elimden geleni yapıyorum , itimadım sanadır .Biz ALLAHiçiniz ve Ona dönecegiz .
Allahım ! Kalbimi , gözümü, kulagımı , derimi , tenimi kanımı, kemiğimi, ardımı , sagımı, solumu, alt ve üsttümü büyük nurun ile tenvir eyle , beni n***andır ve nurumu arttır.
 
Üst