Restart Sorunu (Bilgisayarlardaki Restart Sorunu Nedir?)


Restart Sorunu (Bilgisayarlardaki Restart Sorunu Nedir?)
Restart Sorunu
Bilgisayarlardaki Restart Sorunu Nedir?İşte Bilgisayarınızın Yeniden Başlamasına Neden Olan Sebepler;

1 – Kasanızda mevcut olan kartlardan biri yanmış olabilir veya yuvasından oynamış olabilir. Bütün kartların tam olarak takılı olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

2 – Kullanmış olduğunuz RAMlerde sorun olabilir. Arızalı oabilir, birbirleriyle veya anakartla uyumsuz olabilir. Çünkü birden fazla RAM kullanıldığında birbiriyle uyumsuz olabilir. Bunlar tek tek çıkartılıp sadece bir tanesi takılarak bir bir denenmeli yada başka RAM kullanılmalı. Eğer böyle bir sorun yoksa ve düşük bir ihtimalde olsa RAM yuvalarında bozulma da olabilir. RAM yuvalarının bozuk olmadığından emin olun.

3- İşlemci fanı yerine iyi oturmamış olabilir. Bu işlemci fanının yerine tam oturduğundan emin olun.

4 – CPU ve Power Supply fanlarını mutlaka kontrol edin. Yerine tam oturmuş mu ve çalışıyor mu? Ayrıca ısınmadan dolayı da yapıyor olabilir. Bu fanın sıcaklığını kontrol edin. Eğer anormal bir sıcaklık varsa soğumasını bekleyin. (Eğer sorun bu fanların aşırı derecede ısınmasından dolayı ise; ya bu fanı değiştirin ya da ek bir fan taktırın.)

5 – Power Supplyden gelen anakarta bağlanan kabloları kontrol edin. Yerinden çıkmış veya boşalmış olabilir.

6 – Bilgisayarınıza bulaşmış bir virüste bu soruna neden olabilir. Bu yüzden bilgisayarınızı güvenli modda açıp sistemi daha önce ki bir tarihe almayı deneyin.

7 – Bilgisayarınızda yüklü olan virüs programı da bulduğu bir virüsten dolayı bilgisayarınızı açmanızı engelliyor olabilir. Bu yüzden bilgisayarınızı güvenli modda açıp bu programı kaldırmayı deneyin. Ama önce mutlaka sistemi daha önce ki bir tarihe almayı deneyin.

8 – Bilgisayarınızda yüklü programlarında birbirleriyle çakışmasından kaynaklanıyor olabilir. En son üuklediğiniz programları kaldırmayı deneyin.

9 – Ekran kartının fanını ve kablolarını mutlaka kontrol edin.

10 – Oyun oynarken bu sorun oluyorsa ekran kartı iyi soğutmuyor olabilir.

11 – İşlemcinin ısısını kontrol edin.

12 – Hard disk kablolarını kontrol edin. Yerinden çıkmış veya boşalmış olabilir.

13 – PCI slotlarına takılan ethernet kartından dolayı olabilir.

14 – Daha önce kullanmadığınız bir işletim sistemini ilk defa yüklediyseniz bilgisayarınız bu işletim sistemi için yeterli olmayabilir.

15 – Msnde siz veya karşıdaki kişi web cam açtığında bu sorun yaşanıyorsa msn camera ayarlarında hata var demektir.

16 – Bir programı Uninstall yaptıktan sonra bu sorun olduysa windows sistem dosyaları silinmiş olabilir. Bu durumda Windows kurtarma konsolunu kullanmalısınız veya format atmak zorundasınız.

17 – Ekran kartında sorun olabilir. Ekran kartınızda bir sorun olmadığından emin olmak için bu ekran kartını başka bir bilgisayara takmanız gerekiyor.

18 – Anakartınızda sorun olabilir. Anakartınızın yanmadığından veya başka bire nedenle bozulmadığından emin olun.

19 – Bios ayarları değiştirilmiş olabilir.Bu ayarları default yapmanız gerekebilir.

20 – Bazen TV kartları sürücüleri böyle bir soruna neden olabilir. Bu kartınızı çıkartıp bir daha deneyin.
 
Üst