Resimlerle 16 Şehidimizin öyküsü

Resimlerle 16 Şehidimizin öyküsü
Şemdinli Aktütün Karakolu'na düzenlenen hain saldırıda şehit olan 14 askerimizden bazıları, arkasında gözü yaşlı anne ve babasını, bazıları da acılara boğulan eş ve çocuklarını bıraktı

40 günlük bebeğini göremedi

i


ARTVİN: Terhisine 3.5 ay kala şehit düşen Piyade Onbaşı Muhammet Aydemir, Artvin'in Borçka ilçesinde oturuyordu. Kucağında 40 günlük bebeği olan Fatma Aydemir, eşiyle önceki gün telefonda konuştuğunu belirterek, "Muhammet, doğumdan önce telefon ederek şehit düşen arkadaşı Mert'in adını koymamızı istedi. Biz de oğlumuza Mert adını koyduk. En büyük üzüntüm oğlunu bir kez bile görememesi oldu" dedi.
'Oğlumun acısına dayanırım

'


MERSİN: Uzman Onbaşı Rasim Eser'in (22) şehit olduğu haberi, memleketi Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Atayurt beldesindeki evini yasa boğdu. Bir yıl önce askerlik görevini bitirince girdiği sınavı kazanıp Uzman Onbaşı olan Eser'in şehit olduğu haberini öğle ezanının okunduğu sırada alan anne Ümmühan Eser (55), sakinleşmesi için iğne yapılmasını “Ben oğlumun acısına dayanırım” diyerek istemedi.

Bu fotoğraf hatıra kaldıKIRKLARELİ: Şehit Piyade Uzman Çavuş Cahit Yıldırım'ın (39) eşi Nur Yıldırım'a (37) acı haberi Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Baki Erdoğan verdi. Haziranda tayini çıkınca eşi Nur, kızları Senu Su (7), Nazlı Can (4) ve oğlu Furkan'ı (1) Kırklareli'de bırakan Yıldırım'ın doğum yeri olan Erzurum ile Aşkale ilçesi Hacımahmut köyünde toprağa verileceği bildirildi. Yıldırım'ın eşi ve çocuklarıyla birlikte çektirdiği bu fotoğraf hatıra olarak kaldı.


Önce kayıp, sonra şehit haberiADANA: Jandarma Uzman Çavuş Onur Ozan İlgen (25), Hakkâri'ye 1 ay önce atanmıştı. Bir?ABD'liyle evlenen anne Deniz?Wilson'ı işyerinde çalışanlar 2 askerin kayıp olduğunu hatırlatıp teselli etmeye çalıştı.?Ancak iki saat sonra acı haber duyuldu. Şehit İlgen'in Ramazan Bayramı'nın son günü annesini aradığı ve “Yarın operasyona çıkacağız” diyerek helallik aldığı öğrenildi

Acılı baba PKK'ya lanetler yağdırdıESKİŞEHİR: Şehit Jandarma Özel Harakât Astsubay Çavuş Hasan Önal'ın (21) Eskişehir'deki yakınları da gözyaşına boğdu. Oğlunun şehit olduğu haberini kendisini arayan akrabalarından öğrenen acılı baba Durmuş?Ali Önal, yakınlarının yardımıyla güçlükle ayakta durabildi. Önal, terör örgütüne de lanetler yağdırdı.'Ben oğlumu geri istiyorum' feryadıKOCAELİ: Şehit Komando Çavuş İlhan Küçüksolak'ın Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yaşayan babası Kemal Küçüksolak, "Terhisine 4 ay kalmıştı. Serpil isminde sevdiği bir kız vardı. Dönünce nişan yapacaktı. Kısmet olmadı" dedi. Anne Kadriye Küçüksolak da "İki gün önce arayıp iyi olduğunu söyledi. Ben oğlumu geri istiyorum” diye ağladı.


Yüreği yanık babaya Tuğgeneral tesellisi

[img]http://img523.imageshack.us/img523/9328/fft16mf112433el7.jpg


SİİRT: Terhisine dört ay kalan er Davut İlbaş'ın şehit olduğu haberi Siirt'teki ailesini yasa boğdu. Evli ve iki çocuk babası şehit İlbaş'ın ailesine acılı haberi, doktor eşliğinde subaylar verdi. Siirt Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Ayar'ın teselli etmeye çalıştığı acılı baba Süleyman İlbaş, Kürtçe “Vay baba vay, ciğerim yandı” diyerek ağladı.

'1 Ocak'ta terhis oluyorum' demiştiDENİZLİ: Şehit Jandarma Komando Er Halil İbrahim Aralık'ın (21) Kapuz köyünde yaşayan annesi Elif ile babası Turan Aralıkacı haberi alınca hastanelik oldu. Şehidin ağabeyi Muhammet Arılık (25), "Anneme '1 Ocak'ta terhis oluyorum' demiş. Acımız çok büyük” dedi.

 
Son düzenleme:
15 Ekim'de izne gelecektiİSTANBUL: 1. Ordu Komutanlığı'na bağlı askerlerin şehit haberini verdiği er Çağlar Mengü'nün amcası Ferda Mengü, "Biz şehidimize değil yapılan kahpeliğe ağlıyoruz" dedi. Arkadaşları da 8 ay önce askere giden Mengü'nün 15 Ekim'de izne geleceğini ifade ederek gözyaşlarını tutamadı.

'Geriye biraz zor dönerim' dediANTALYA: Şehit Komando Er Ramazan Yeşil'in (21) ailesi de üzüntüden yıkıldı. Anne Havana Yeşil'in, "Bayramın birinci günü üç kere aradı. 'Ne yapalım oğlum, bayramı bu sefer böyle geçirelim' dedim. O da 'Burası çok kötü. (PKK'lılar) Bir haftada üç kere bastılar. Ben geriye biraz zor döneceğim. Dönemeyecek gibiyim' dedi” sözleri herkesi ağlattı.

Kartal'da hüzünŞehit Er Oktay Karakelle'nin Kartal Soğanlık'taki evinde de acı haberin hüznü yaşandı. Karakelle'nin evinin bulunduğu sokağın girişleri jandarma tarafından kapatıldı.

Acı haber sonradan geldiİZMİR: Aktütün Karakolu'nda terörist saldırısında önce kayıp olduğu bildirilen 25 yaşındaki Uzman Çavuş Egemen Yıldız'ın sonradan şehit olduğu bildirildi. Gaziemir'deki eve gelen askeri yetkililer, anne Fikriye ve baba Mahmut Yıldız'a oğullarının kayıp olduğunu bildirdi. Evde endişeli bekleyiş sürerken yaklaşık 2 saat sonra
Yıldız'ın şehit olduğu haberi geldi.

'Merak etme, şehit düşmem' dediKIRIKKALE: Uzman Çavuş Hasan Aygör'ün (28), şehit haberinin verildiği doktor ağabeyi Duran Aygör, “Son konuşmamızda, 'Ağabey beni merak etme, kesinlikle şehit düşmem' diyordu. Ama içimde bir sıkıntı vardı.
Sabah televizyonu açtığımda içim cız etmişti" dedi.

Anneden Kürtçe ağıtDİYARBAKIR: Şehit olan Jandarma Er Hakkı Aran, Bağıvar beldesinde toprağa verildi. Hakkâri'ye giderek, şehit olan oğlunun cenazesiyle birlikte Diyarbakır'a dönen baba Mehmet Aran'ı, Vali Hüseyin Avni Mutlu ve 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Bekir Kalyoncu teselli etti. Şehidin annesi Zekiye Aran da Türkçe ve Kürtçe ağıtlarla teröre lanet okudu.

Aynı sokakta 21 günde ikinci şehitOSMANİYE: Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Can'ın (30) ikinci çocuklarına iki aylık hamile olan eşi Ayşe Can (27) sinir krizi geçirdi. Can'ın baba eviyle 21 gün önce şehit olan Uzman Çavuş Yakup?Ceylan'ın evinin aynı sokakta olduğu öğrenildi.


kelimelerin tükendiği an bu olsa gerek :(

Tüm Şehitlerimize Allahtan Rahmet Acılı Ailelerine Başsağlığı diliyorum..

Mekanları cennet olsun :)
 


İŞTE O KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZ

:


Şehit evlerine ateş düştü

İşte kimliği açıklanan şehitlerin isimleri

- Astsubay Çavuş Hasan Önal (Eskişehir)

- Uzman Çavuş Cahit Yıldırım (Erzurum)

- Uzman Çavuş Selçuk Can (Osmaniye)

- Uzman Çavuş Hasan Aygör (Kırıkkale)

- Uzman Çavuş Onur Ilgin (Adana)

- Uzman Onbaşı Bahattin Erturhan (Sivas)

- Uzman Onbaşı Rasim Eser (Mersin)

- Çavuş İlhan Küçükksolak (Kocaeli)

- Onbaşı Muhammet Aydemir (Artvin)

- Er Hakkı Aran (Diyarbakır)

- Er Davut İlbaş (Siirt)

- Oktay Karakelle (Bayburt)

- Er Çağlar Mengü (İstanbul)

- Er Ramazan Yeşil (Antalya)

- Er Halil İbrahim Arılık (Denizli)


]
 
Son düzenleme:
Evet canım kelimelerin tükendiği an mekanları cennet olsun nur içinde yatsınlar Allah ailelerine sabır versin ..Hepimizin başı sağolsun ..:(
 
Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyorum.Nur içinde yatsınlar.

Vatan Sağolsun..demekten başka elimizden bişey gelmiyor.Yürek yakan bu görüntüler içleracısı,kelimeler tükeniyor maalesef....:(
 

Sözlerin bittigi anlar vardir..

Ates düsdügü yeri yakiyor kavuruyor.. Allah rahmet eylesin.

 
Son düzenleme:
Allah Rahmet eylesin demekten başka birşey yapamıyoruz Maalesef bu yıl içide buraya 2. olmak üzere toplam 4 kez saldırıya uğrayan bu karakol için şimdi kesinlikle özel malzemeler kullanılarak duvarları güçlendirilebilir.. Ama çok geç artık bu kahramanlarımızı geri getirmez..
 
:(:(

Allah rahmet eylesin Şehidlerimizin ruhları Şad olsun. Diyecek söz dahi bulamıyorum.Hain terörü lanetlemekten başka birşey gelmiyor elimizden :(
 
Çaresizlik en büyük ceza olsa gerek...
Terörü kınayıp lanetlemekten başka birşey gelmiyor elimizden malesef.
Tüm şehit yakınlarına sabırlar diliyorum.
Allah Rahmet eylesin, Nur içinde yatsınlar
 
Dün haberlerde dinlemiştim hepsinin hikayesini.. Gerçekten kelimelerin tükendiği an bu olsa gerek..:(

Sadece terörü lanetlemek geliyor elimizden.. Allah Rahmet Eylesin.. Her birinin mekanı cennet olsun..:)
 
[GOOGLEVID] [/GOOGLEVID]çatışmada düşmanla göz göze gelipte namludan çıkan iki kahpe kurşuna şehit düşersem bu vatan uğruna ne olur ne değişir kimler ağlar kimler sevinir benim icin eminim üstümdeki güneş o gün yine dogar...

şehidin mektubu daha devamı var hepsini yazamam işallah terörün kökünü kazırız [/SIZE
 
Daha kaçtane evladımızı vereceğiz bu terör uğrunda boynumuz bükük değil ama acımız büyük boynumuzu bükemicekler buna hiç kimsenin gücü yetmedi yetmicekte
 
Üst