Renklerİn Etkİsİ

'Kadınların Dünyası' forumunda KaRL_ tarafından 15 Mart 2008 tarihinde açılan konu

1. Ben en çok macenta rengini beğendim :f196:
    (o da ne demekse ilk defa duyuyorum :f196:)
    Paylaşım için teşekkürler ezlem..

2. Güzel başlık bence...
    Ama tabi bu nerede kullandıgı da önemli renklerin..
    Yada ne biliyim sinemada açık yeşil bahar çocukluk neşe huzur v.b anlamlar ifade eder,
    Kahverengi takım elbise güvensizlik yaratır karşı da ..
    Renklerin muhakkak dili var ama nerede hangi rengin ne ifade ettigi degişiyor ..
    Paylaşım için teşekkrler güzel başlık..

3. renkli bir paylaşım olmuş ezlem emeğine sağlık:f40:
    her rengin kendine özgü bir anlamı varmış demekki hiç düşünmemiştim daha önce
    teşekkürler :f9: :f9:

4. Valla renkli çok hoş bir sayfa olmuş :f40:

Mavi benim rengim, tamda beni anlatmış dermişim :f106:

Ellerinize saglık Ezlem :) :) :f91: :f58:

5. emeğine sağlık EZLEM:f118: rengarenk harika bir çalışma olmuş:f118: siyah ı çok severim.sevdiğim kadar da varmış.
    Saygıyı getiren bir renktir. Düzenli ve geleneklerine bağlı insanlar tarafından tercih edilir.harika bir paylaşım tşk ler

6. Başlık ,sayfanın görünüşü ve konu birbirleriyle çok uyumlu olmuş Ezlem. Hayat renkler olunca güzel.Her renk ayrı bir güzel ama ben manaları ne olursa olsun illede mavi.

7. evet rengarenk bi çalışma ezlem emeğine sağlık:f40: :f118:

8. bilgi ve paylaşım için teşekkürler ezlem ben illede siyah diyenlerdenim

9. TURUNCU:
    Yüksek amaçların rengidir. Kendine güvenli, gururlu, gülmeyi ve güldürmeyi seven yapıdaki insanların rengidir. Tavırlarıyla başkalarını güçlü bir şekilde etkileyebilirler. Bu rengin titreşimi sağlık, canlılık, yaratıcılık, mutluluk, içtenlik, olumlu bir perspektif ve mutluluk getirir. Turuncunun titreşimindeki insanlar kendi kendilerine yetmeyi bilirler. Sosyal olmayı istemeleri bazen yoldan çıkmalarına sebep olur. Bu çevresindekilerde güvensizlik yaratabilir. Cesur ve macera sever bir kişilikleri vardır ve çizdikleri yolda ilerlemeyi tercih ederler. Ama sınırlamaları vardır ve bunları iyi analiz etmeleri gerekir. Turuncu sevenler eğer başka insanları da kendilerine benzetmek istiyorlarsa önce onlar sevmeyi öğrenmeliler.

İşte benim rengim ve beni anlatıyo harika bir konu olmuş Ezlemim saolasın
    bende diyordum neden bu kadar severim bu rengi?
    varmış bir açıklaması demekki :f106:

10. ben bütün renkleri severim her rengin ayrı bir güzelliği var bana göre ,renkler beni ifade edicekse hepsinden bir parça bir şeyler taşırım die düşünüyorum:f94:

11. MAVİ:

Güçlü bir titreşime sahiptir. Düzen, huzur, sadakat simgeleyen bir renktir. Şiddetli arzularla hassaslığı bir araya getirir. Zaman zaman amaca ters bile olsa gerçekten doğru olanı yapmaya eğilim gösterir. Negatif yanlarıyla ele alırsak mavi kuşku, inançsızlık, şaşkınlık, özgüvensizlik verir. Tembel ve uyuşuk bir yapıdan melankoliye kaydırabilecek etki yapabilir. Mavi renk tonlarının çeşitliliği karakter değişimlerini de yanında taşır. Açık maviden gece yarısı siyahlığına kadar değişen tonlar insan karakterlerini etkiler. Hüznün en derinlerinden göklerdeki ilham dolu bulutlara kadar çıkabilirsiniz. Mavinin en uygun tonunu bulup onu korumayı başarmak gerekir. Mavi genel çizgileriyle yardımseverliğin yanı sıra başkalarına ihtiyaç duymama duygusunu da getirecek kadar soğuk bir renktir. İlham verdiği için aynı zamanda düşünürlerin de rengidir. Gök mavisi adı gibi yüce hedefler için mücadele verir. Fedakarlık ve ruhsal tekamüller kişisel isteklere göre ön plandadır. Koyu mavide sadakat duygusu baskındır. İşte ben Rengarenk sayfa olmuş emeğine sağlık Ezlem

Yükleniyor...