Reflü tedavisinde bitkisel yöntemler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Aysell tarafından 31 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

 1. 1. Bitkisel reflü tedavisinde en sık kullanılan ürün elma suyu sirkesidir. Gün içinde düzenli aralıklarla yarım çorba kaşığı elma suyu sirkesini bir su bardağı ılık su ile karıştırarak içmek mide asitlerini kontrol altında tutacaktır.
  2. Uyku sırasında oluşabilecek yanmaları engellemek için yatağa girmeden önce bir bardak soğuk süt içebilirsiniz. Bu yöntem çocuklarda da kullanılabilir.
  3. Karbonat mide asitlerini etkisizleştirdiği için doğal ve bitkisel reflü tedavisi seçenekleri içerisinde yer almaktadır. Yarım çay kaşığı karbonatı bir su bardağı suyla karıştırıp günde 2 defa içerseniz midenizi rahatlatabilirsiniz.
  4. Aloe vera suyu mide asitlerini emdiği için doğal bir rahatlatıcı olarak kullanılabilir.
  5. Badem gibi kuru yemişler gıdalarda bulunan alkalinite oranını azaltarak mide asitlerinin az salgılanmasını ve dolayısıyla yemek borusunda yanma sorunlarının azalmasını sağlayacaktır.
  6. Zencefil çayı sindirim sistemine çok faydalı bir içecektir. Sağlıklı bir sindirim reflü tedavisinde hayati bir önem taşıdığı için düzenli olarak zencefil çayı tüketmek sindirime ve genel sağlığınıza yararlı olacaktır.
  7. Bitkisel reflü tedavisinde çemen tohumu, rezene, papatya çayı gibi diğer doğal ürünler de kullanılmaktadır.
   


Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.