Pürüzsüz bir cilt için ne yapmak gerekir

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 10 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu


 1. Akneler, sivilceler, siyah noktalar, yağ bezeleri derken yüzünüz sizi üzmeye başladıysa asla havlu atmayın. Günümüzde hazırlanan maskeler, cilt bakım kremleri, yenileyici losyonlar ile tüm bu saydığımız kötü unsurlarla savaşabilirsiniz.

  Pürüzsüz bir cilt için ne yapmak gerekir?
  Aslında pürüzsüz bir cilde sahip olmak için öyle saatlerce uğraşmanıza gerek yok. Bir kaç dakikanızı ayırıp yapacağınız küçük ve basit işlemler ile cildinizin doğal ışıltısını yakalamanız mümkün.

  Bilmeniz gereken ilk kural yüzünüzü ne kadar iyi temizlerseniz o kadar geç yaşlılık belirtileri ile tanışırsınız. Ciltte biriken yağ ve kir, cilt sorunlarına zemin hazırlar.

  Eğer makyaj yapan bir bayansanız yüzünüzü temizlemeden sakın ama sakın uykuya dalmayın. Ne kadar uykunuz gelmiş olursa olsun iki dakikanızı ayırın ve makyajınızı temizleyip öyle yatağa girin.

  Dışarı çıkarken yine güneş koruyucu krem kullanmayı ihmal etmeyin. Güneşin zararlı ışınları cilt lekelerine sebep olur bunu unutmayın.

  Hergün yüzünüzü ılık suyla yıkayın hatta cilt tipinize uygun bir sabunla güzelce sabunlayın. Cildinizi kirden, terten, nemden, tozdan ne kadar çok arındırırsanız o kadar güzel bir cilde sahip olursunuz.

  Hafta da bi uygulayacağınız peelingler ile yine cilt temizlenir ve arındırılır. Bu hem sivilcelenmeyi önlemek hemde erken görülen kırışıklıklarla tanışmamak için oldukça önemlidir.

  Her sabah uyandığınızda limonlu ılık su için. Yüzünüzü yüz temizleme tonikleriyle temizleyin ve güzelce yıkayın.

  Eğer yağlı bir cilde sahipseniz jojoba, kuru bir cilde sahipseniz de argan yağı kullanın. Akşamları mutlaka çuha çiçeği yağı kullanmanızda da fayda var. Dekolteniz ve boynunuz dahil olmak üzere yağları vücudunuza yedirin. Bu daha gergin ve daha nemli bir tene sahip olmanızı sağlaycaktır. Bu işlemi iyi bir sonuç alana kadar tekrar edin!