Polat'tan Hakan'a sürpriz teklif

Polat'tan Hakan'a sürpriz teklif


Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, son günlerde sarı-kırmızılı takımda kalıp kalmayacağı gündemde olan kaptan Hakan Şükür'le ilgili ''Biz Hakan'a 1 yıllık değil, 5 yıllık sözleşme teklifi yapacağız. Hakan'ı, bu önümüzdeki 5 yıllık dönemde Galatasaray'ın futbol elçisi olarak aramızda görmek istiyoruz'' dedi.

Polat, Mecidiyeköy'deki kulüp binasında yapılan ve 3.5 saat süren yönetim kurulu toplantısının ardından, ikinci başkan Mehmet Helvacı ve başkan yardımcısı Yiğit Şardan'la birlikte basına Hakan Şükür'le ilgili açıklamada bulundu.

Adnan Polat, Galatasaray Kulübü'nün, Hakan'la ilgili aldığı kararı açıklarken şunları söyledi:

''Biz Hakan'a 1 yıllık değil, 5 yıllık sözleşme teklifi yapacağız. Hakan'ı bu 5 yılda Galatasaray'ın futbol elçisi olarak aramızda görmek istiyoruz. Bundan kastımız, Galatasaray Futbol Okulları'nı, bundan sonra Galatasaray Hakan Şükür Futbol Okulları olarak isimlendireceğiz.

Türkiye'nin her yerinde açılacak futbol okullarını, Hakan Şükür Futbol Okulları olarak adlandıracağız. Hakan'ı, Galatasaray'ın yapacağı tüm sosyal sorumluluk projelerinde görevlendirmeyi arzu ediyoruz.''

Polat, yönetim kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

''Yönetim kurulumuz ayrıca, Florya tesislerinde Metin Oktay'ın heykelinin yanına, Hakan'ın heykelinin dikilmesine karar verdi. Galatasaray yönetimimin dışında, kabul ederse, benim de ona şahsi bir armağanım olacak. Galatasaray'ın, Adnan Polat Kamp Tesisleri var. Bu tesisteki adımı kaldırıp, Hakan Şükür adının konulmasını teklif edeceğim kendisine. Hakan, bizim açımızdan Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu. Bizim için efsane bir futbolcudur, yaşayan bir efsanedir. Galatasaray'a katkılarını birlikte yaşadık. Bugüne kadar hep futbolcu olarak Galatasaray'a katkısı oldu. Kabul ederse, bundan sonra da futbol adamı olarak Galatasaray'ın bünyesinde, 5 yıllık kontratla görev alacak. Galatasaray ve Türk futboluna katkısını sürdürmesini arzu ediyoruz. Hakan'a yeni yaşamında başarılar diliyoruz. Bizimle beraber olması halinde çok mutlu olacağız. Çok iyi işler yapacağımızdan da eminiz.''

PROJENİN DETAYLARI

Kulüp başkanı Adnan Polat, Hakan'a yapacakları teklifle ilgili projenin detayları üzerinde çalıştıklarını, bittiği zaman kendisine göstereceklerini belirterek, ''Oturup inceleyecektir. Bu, 5 yıllık ciddi bir görev içeren, ekonomik ve statü olarak da belli bir ağırlığı olan birleşme teklifi olacak'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Bu, gelecekte teknik direktör olması yolunda altyapı oluşturacak mı ?'' sorusuna Polat, ''Önünü açacak her şey olabilir'' yanıtını verdi.

Hakan'ın, projeyle ilgili bilgi sahibi olup olmadığı sorusu üzerine de Adnan Polat, şunları söyledi:

''Hayır. Kendisiyle yaptığımız tüm görüşmelerde jübile teklifini yaptık. Zaten en son geçen pazartesi günü konuştum, o tarihten bugüne kadar da yurt dışındaydım. Yönetim kurulumuz ancak bugün toplanabildi. Gündemdeki bu maddeyi tartıştık, bu şekilde karara bağladık. Umarım Hakan'ı aramızda, mutlu görürüz. Umarım Galatasaray'a ve Türk futboluna yararlı bir iş yapmış oluruz.''

Teklifle ilgili olarak yarın Hakan'la bir araya gelebileceklerini de kaydeden Polat, ''Müsait olduğu ilk anda kendisiyle görüşebiliriz, ama arzu ettiğimiz sözleşme paketi ancak önümüzdeki hafta cuma gününe kadar netleşir. Ayrıntılarını tamamlamak istiyoruz'' dedi.

Hakan'a yapılacak jübile konusunda da ''Önümüzdeki 3 yıllık dönemde, ne zaman isterse o zaman bir jübile yapacağız. Zamanına kendi karar verecek'' ifadesini kullanan Polat, yeni teknik direktörle ilgili soruları ise yanıtsız bıraktı.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst