Platin sarısı saç rengi nasıl elde edilir

Evde Platin Sarısı Saç rengi nasıl elde edilir

- Evde platin sarısı saç boyamak için öncelikle saç rengi açıcı kullanılması gerekmektedir. Renk açıcılar kullanılmadan platin sarısı renge ulaşabilmek pek mümkün görünmüyor.

- Saç renginizi açabilmek için Koleston marka renk açıcıyı tercih ederek saç renginizi 4 - 5 ton kadar açabilmeniz mümkün. (Koleston saç rengi açıcısı içerisinde oksidan suyu ve mavi pudra yer almaktadır.)

- Saçlarınızın yapısına göre kolay açılabilen saç tiplerinde 20 dakika yeterli olurken, en zor saç tiplerinde ise bu süre 45 dakikaya kadar ulaşabilmektedir.

- Genellikle saç renginiz doğal ve saçlarınız güçlüyse bu işlemi uygulamak daha yerinde olacaktır. Bu işlemin sonucunda başarılı olursa çiğ bir sarı renk elde edeceksiniz ve saçlarınız yumurta sarısı rengine dönüşecek.

- Daha sonra saçlarınızı doğal şampuanlar kullanarak yıkayın ve yumurta sarısı bir saç rengi elde etmiş olacaksınız.

- Son olarak Palette marka açık sarı renkli 10 - 1 numaralı boyayı tercih ederek saçlarınızı boyayın ve evde platin sarısı saç boyama işlemini mükemmel şekilde tamamlamış olacaksınız.

Not: Saç açıcıyı uygularken hızlı bir şekilde sürünüz.Aksi takdirde ilk ve son boyanılan yerlerde bariz renk farkları oluşacaktır.

Açma işleminden sonra saçınız kızılımsı veya bakır tonlarında bir renk almış ise renk açma işlemi gerçekleşmemiş demektir. Platin sarısını elde edebilmeniz için açma işleminin tekrardan uygulanması gerekir. Açma işleminden sonra saçınız çiğ yumurta sarısı görünümünü almalıdır ki böylece uygulacağınız küllü sarıdan sonra platin sarısını elde edebilirsiniz. Saç açma işleminden sonra saçlarınızda hassasiyet, yıpranma oluştuysa veya ikinci bir açma işleminin saçınızı yıpratacağını düşünüyorsanız bir uzmandan yardım almanız saç sağlığınız için daha iyi olacaktır.

platin.jpg
 
Üst