photoshopta zemin hazırlama

'Teknik Yardım' forumunda YAREN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. photoshop zemin hazırlama,photoshop zemin yapma,photoshop zemin rengi değiştirme,

  photoshopta ahşap zemin hazırlanması


  İstediğiniz ölçülerde yeni bir sayfa açıyorsunuz ve ahşap görüntüsünün sağlanabilmesi için uygun iki renk seçiyorsunuz.
  [​IMG]

  Seçtiğiniz renkleri kullanarak sayfanıza clouds (Filter/Render/Clouds) uyguluyorsunuz ve böyle bir görüntü elde ediliyor.
  [​IMG]

  Daha sonra sayfamıza renkerlin aralarındaki kesişme noktaları pek belli olmıyacak şekilde noise (Filter/Noise/Add Noise) uyguluyoruz.

  [​IMG]

  Daha sonra ahşap etkisine daha fazla yaklaşmak için noise verdiğimiz layer dan bir kopya daha oluşturuyoruz ve bu kopyaya Motion Blur (Filter/Blur/Motion Blur) veriyoruz.
  [​IMG]

  Daha sonra blur verdiğimiz sayfanın kenarlarındaki fazlalıkları temizlemek için motion blur verdiğimiz layer ı transfrom ile (Ctrl+T) sağa ve sola uzatarak uçlarını gizliyoruz.
  [​IMG]
  Böyle bir görüntü elde ediyoruz.
  [​IMG]

  Daha sonra ahşap uzerindeki oyuk etkisini yaratmak için Liquify (Filter/Liquify) efektini kullanıyoruz. Efekti kullanırken dikkat etmemiz gerekenler; Twril aracını ok yönlerinde kullanıyoruz. bu etkiyi fazla abartmazsak daha gerçekci bi görüntü elde edebiliriz.
  [​IMG]

  Burdan sonraki efekt ve etkiler kullanış yeri ve amacına före değişiklik gösterebilir. ben ortada bir nesne kullanıcaktım ve oyüzden ortaya ışık, kenarlara ise gölge verdim. Odak noktasının orta olması ve dikkatin ortaya yoğunlaşması için. Gölgeler için Burn Tool ortadaki ışık için Dodge Tool kullandım.
  [​IMG]
  daha gerçekçi ve fotoğraf gibi bir etki için çok az daha noise (Filter/Noise/Add Noise) veriyoruz.
   


Yükleniyor...