Peygamber Efendimizi Rüyada Görmek İçin Okunacak Dua

'Dini Bilgiler' forumunda zamaneanne tarafından 3 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Peygamber Efendimizi Rüyada Görme Duası


  Her mümin Peygamber Efendimizi rüyasında görmek ister. Resûlüllah’ı görmenin ilk şartı, sünnetine sıkı sıkıya bağlı olmak, hayatı sünnet üzere devam ettirme azim ve aşkında olmaktır. Ayrıca, haramlardan uzak kalmak, farzları mutlaka yerine getirmek de Resûlüllah’ı görmenin ilk şartlarındandır.

  Peygamber efendimizi rüyada görmek bir sabır ve sebat işidir. Resulullahı rüyasında görmek isteyen çok salât ü selâm getirmeli, yatarken de ısrarla ve devamla şu duâyı okumalıdır:

  “Allahümme Rabbe’l-beldeti’l-harâm, ve’ş-şehri’l-haram. Ve’l-haremi’l-haram. Ve’r-rükni ve’l-makam. İkra’ alâ Nebiyyinâ Muhammedin Aleyhissalâtü vesselâm minne’s-selâm.”

  Şayet görmezse, buna rağmen alâka ve ümidi devam ederse, âhirette kendisine çok yakınlık gösteren Resûlüllah şöyle hitab eder:

  Sen beni öylesine seven ümmetimsin ki, beni görmeyi arzuladın göremedin, ama buna rağmen alâkanı kesmedin, ümidini yitirmedin. Senin alâkan samimi, ihlâsın kavîdir. Devam ettirdiğin sevgi ve hürmetinin karşılığını görme zamanın gelmiştir, sana şefaatım vâcib olmuştur. Gel, şefaatıma lâyık olanların arasına gir.
   


Yükleniyor...