Öyle bir geçer zamanki dizi oyuncuları

'Popüler Diziler' forumunda HazaN tarafından 30 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Öyle bir geçer zamanki dizisi oyuncu kadrosu
  Öyle bir geçer zamanki dizisinde kimler oynuyor

  Hikaye, 1967 yılında, İstanbulun eski semtlerinden birinde başlayan ve günümüze kadar sürecek olan bir zamanı dilimini içerir. Hikayenin odağında Akarsu ailesi vardır. Anılan zaman içinde bu ailenin dağılması, aile bireylerinin bu dağılmadan aldıkları etkiler ve her birinin bu etkiler altında şekillenen hayat hikayeleri sergilenir

  İşte dizinin oyuncuları...
  [​IMG]
  Ali (Erkan Petek Kaya): 45 yaşlarında. Denizci. İkinci kaptan. Cemile'nin kocası. Cemile'den dört çocuk sahibi. Ali'nin çocukluğu ve gençliği dar bir çevrede geçmiş. Genç yaşta Cemile'yi sevmiş ve evlenmiş. Uzak yol kaptanı olarak gemilerde çalışmaya başlamış. Özellikle Avrupa ülkelerini gördükten sonra Ali, aile hayatından giderek kopmuş, Hollanda'ya yaptığı seferler sırasında tanıştığı Carolin adlı bir kadınla gizli ilişkisi var.

  [​IMG]
  Cemile (Ayça Bingöl): 41 yaşlarında. Ev kadını. Ali'nin eşi. Berrin, Aylin, Mete ve Osman'ın annesi. Cemile ev kızı olarak dar bir çevrede yetişmiş. İlkokul mezunu. Genç yaşta Ali'yle evlenmiş. Ali sefere çıktığı için yılları evinin ve çocuklarının bütün sorumluluğunu taşımakla geçirmiş. Zamanla, Ali Cemile'den uzaklaşmış. Çocuklarına, ailesine bağlı, çocuklarına düşkün bir kadın Cemile. Çocukları herşeyin üzerinde. Onlar için mücadele etmekten çekinmeyen, sağduyu sahibi, mücadeleci bir kadın. Yalansız yaşayan dürüst bir insan.

  [​IMG]
  Hasefe Hanım (Meral Çetinkaya): 70 yaşlarında. Ali ve Kemal'in annesi. Kemal'in evinde yaşıyor. Sezgileri güçlü bir kadın. Hayatın bütün yaşanmışlığını taşıyor. Sözünü sakınmayan, doğru bildiğini yapmaktan çekinmeyen bir kadın. Sağduyu sahibi. Çanakkale'de doğup büyümüş. Oranın şivesi ile konuşuyor. Oğulları arasında bütün olumsuzluğuna rağmen Ali'nin yeri başka. Gelini Cemile'yi çok seviyor, Neriman'ı sevmiyor.

  [​IMG]
  Berrin (Yıldız Çağrı Atiksoy): 21 yaşında. Üniversitede, Hukuk Fakültesi öğrencisi. Ali ve Cemile'nin en büyük kızı. Büyük olmanın sorumluğunu omuzlarında hissederek büyümüş. Annesinin sıkıntılarını görüp, ona destek olma görevi hep Berrin'e düşmüş. Onurlu ve erdemli bir yaşam peşinde. Babasının Cemile'ye olan ilgisizliğinden ve çoçuklarına olan tutumundan fazlasıyla rahatsız. Bu yüzden Ali'yle hep çatışma halinde.
   
 2. Cevap: Öyle bir geçer zamanki dizi oyuncuları

  [​IMG]
  Aylin (Farah Zeynep Abdullah): 17 yaşında. Lise son sınıf öğrencisi. Kardeşi Mete ile özel bir liseye gidiyor. Ali ve Cemile'nin ikinci çocuğu. Rahat ve özgürlüğüne düşkün. Bu yüzden bencilleşebiliyor. Gezmeyi eğlenmeyi sorumluluk almadan yaşamayı seviyor. Aile içinde babasına en yakın olan kişi Aylin. Cemile'yle, Berrin ve Mete ile çatışıyor. Ama içten içe ailesine yine de bağlı.

  [​IMG]
  Mete (Aras Bulut İynemli): 15 yaşında. Lise 1. Sınıf öğrencisi. Aylin'le aynı liseye gidiyor. Cemile ve Ali'nin üçüncü çocuğu. Dışardan bakıldığında sert bir mizacı var. Ama içten içe son derece duyarlı ve hassas bir çocuk. Son derece gururlu. Kendini ifade edemediği zamanlarda hırçınlaşıyor, sert ve kavgacı bir mizaca bürünüyor. Babası ile ilişkisi çok kötü. ondan şevkat ve sevgi görmedikçe daha da hırçınlaşıyor. Berrin gibi o da babasıyla çatışma halinde.

  [​IMG]
  Osman (Emir Berke Zincidi): 6 yaşında. Cemile ve Ali'nin en küçük çocuğu. Bütün ailenin gözbebeği. Hassas ve duyarlı bir çocuk. Anlamaya çalıştığı bu dünyada isteği basit: Anne ve babası ve kardeşleriyle hep beraber mutlu bir hayat yaşamak. Ancak olmuyor. Ailede yaşanan bütün fırtınaların acıların tanığı. Hüzünle geçen bütün zamanları, çocuk kalbiyle sünger gibi emerek büyüyor.
   
 3. Cevap: Öyle bir geçer zamanki dizi oyuncuları

  İzlenmeye değer
   
 4. Cevap: Öyle bir geçer zamanki dizi oyuncuları

  Gerçekten çok güzel bir dizi her hafta izliyorum tesekküler HazaN abla =)
   
 5. Cevap: Öyle bir geçer zamanki dizi oyuncuları

  Klasik Türk kadınını ve erkeğini anlatan bir dizi
  Kadın her zamanki gibi evinde oturup saçını süpürge eder erkek ise evdeki karısının ve çocuklarının nafakası için çalışmaktadır ama gözü güzellerden geçmez.
  Evin küçük oğlu Osmanın yeteneği muhteşem. Çocuk bu yaşında ne kadar güzel rol yapıyor :f118:
   
Yükleniyor...