Orhan Gencebay Resimleri

'Resimli Konular' forumunda HazaN tarafından 14 Ocak 2009 tarihinde açılan konu


 1. Orhan gencebay 4 Ağustos 1944'de , Samsun'da doğdu. Besteci, Ses Sanatçısı, Şarkı Sözü yazarı, Virtüöz Enstrümanist, Aranjör, Müzik Yapımcısı, Müzik Direktörü ve Aktördür. Dokuz üniversite adına verilmiş Uluslar Arası Montu Doktorası Ünvanına sahiptir.

  Türk Müziğine ortaya koyduğu ekolüyle yenilikler getirmiş ve kendi tarzını yaratmıştır. Bazı çevreler çalışmalarını "Arabesk" adıyla tanımladılarsa da kendisi "Ben Türk Müziğinin devamıyım. Çağdaşlığın ve teknolojinin imkanlarını özgürce kullarak ülkemin tüm değerlerini zenginleştirmeye çalışan bir Türk Sanatçısıyım. " diye ifade etti ve yaptığı müziği GENCEBAY Müziği, GENCEBAY Tarzı ve Türk Müziğinde Serbest Çalışanlar diye nitelendirdi.

  orhan_gencebay-1.jpg orhan_gencebay-2.jpg orhan_gencebay-3.jpg orhan_gencebay-4.jpg orhan_gencebay-5.jpg
    2. ahh orhan baba ahhh sende yaşlandın sıra bize geliyor :f106::f106:
    3. :f30::f30::f30: Hey allahım belinayy yaa..... Nolcak sırası gelen elbet elbet yaşlanacak kafaya takmaya gerek yok... Hadi bakalım sende yaşlanda sıra senden sonra bana gelsin :)
    4. Çok efendi bir insan ama biraz daha seri konuşsa :f196:
    5. Hadi gençlik resimleride benden olsun :f196:

  [​IMG]

  [​IMG]
    6. Valla kendisini pek dinlemediğimden yorum yapamıycam..:f106:
    7. Ortaokul Lİse çağlarında sıkı Orhancıydık :) Şimdi o tarz müziğin yüzüne bile bakma ya neyse..Ama onun dışında Orhan Gencebay hakiki bir müzik adamıdır...Eline sağlık Hazan...