Öldüren Virüs Hızla Yayılıyor

Çin'de yayılan virüs dünyayı korkuttu. Çoğu çocuk, 3 bin kişiye bulaşan virüs 21 çocuğu öldürdü.

Çin’in doğusundaki Anhui eyaletinde Mart ayından bu yana bağırsak virüsünden ölen çocukların sayısının 21’e çıktığı bildirildi.

"EV 71" virüsünün yol açtığı sonuçlarla ilgili ilk resmi açıklama geçen Pazar günü yapılmış ve virüsten eyaletin merkezi Fuyang’da 789 kişinin etkilendiği duyurulmuştu. Ancak resmi Şinhua haber ajansı, düne kadar virüsün bulaştığı kişi sayısının 2 bin 946’ya çıktığını bildirdi.

879 çocuk hastanede tedavi altına alındı

Yetkililer, virüsten etkilenenlerin tamamına yakınının 2-6 yaş arasındaki çocuklar olduğunu açıkladı. Ajansın haberinde, 879 çocuğun halen hastanede tedavi gördüğü ve bunlardan dokuzunun durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Salgının kamuoyuna geç duyurulduğuna ilişkin eleştiriler üzerine, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, gecikmenin, uzmanların hastalığın içeriği ve kaynağı konusunda araştırma yapmasından kaynaklandığı ifade edildi.

Dünya Sağlık Örgütü incelemelere başladı

Sağlık yetkilileri, virüsün yayılmasına karşı en basit önlemin, temizliğe dikkat etmek olduğunu kaydetti.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamada da virüsün etkileriyle ilgili çalışmaların, menenjit ve kalp hastalıklarına yol açması olasılığı üzerinde yoğunlaştığı bildirildi.
not:alıntıdr
 
nasıl bir vürüski sadce çocukları etkiliyor onların bağışıklık sitemini mahvediyor üzüldüm paylaşıma tşk
 
bilgi ve paylaşıma teşekkürler Kübra emeğine sağlık
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Çocukların çoğunlukta olması çok üzücü:(

İnşallah çabuk kurtulurlar bu illetten :)

Paylaşımın için teşekkürler Kübra
 
Üst