okullar açılıyor

Pazartesi okullar açılıyor

İlk kez okula başlayacak olan öğrenciler 1 Eylül'de ders başı yapacak.
İlköğretim 1. sınıf ile okul öncesi öğretime kayıt yaptıran minik öğrenciler 1 Eylül Pazartesi günü okulla tanışacak. Milli Eğitim Bakanlığının "İlköğretim 1. sınıflar ile ana sınıflarına başlayacak öğrencilerin okul korkularını yenmelerini ve okula uyumlarını sağlamak" amacıyla gerçekleştirdiği uygulama kapsamında minik öğrenciler bu yıl 1-5 Eylül arasında "uyum programı"na alınacak.

Öğrenciler, uyum programında öğretmenlerinin gözetiminde çeşitli etkinliklere katılacak, okullarını, arkadaşlarını, öğretmenlerini tanıyacak. Öğrencilere "okula güvenle gidip gelme" eğitimi de verilecek. Bu süreçte veliler de "çocuklarıyla okula gidip gelmelerinin alışkanlık haline gelmemesi için" zaman zaman sınıf ortamına alınacak, rehberlik ve psikolojik danışma servislerince bilgilendirilecek.

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 8 EYLÜLDE BAŞLAYACAK
2008-2009 eğitim-öğretim yılı 8 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayacak. İlköğretim okullarındaki 10 milyon 870 bin ve liselerdeki 3 milyon 245 bin olmak üzere toplam 14 milyon 115 bin öğrenci ile 600 bine yakın öğretmen ders başı yapacak. MEB, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri ile öğretmenlere toplam 165 milyon adet ücretsiz kitap dağıtacak. İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine ders ve çalışma kitapları, öğretmenlere de kılavuz kitaplar verilecek.

Ders kitapları, okulların açıldığı gün sıraların üzerinde hazır bulundurulacak. Her öğrenci için ayrı ayrı hazırlanan poşetlerde tüm ders kitapları yer alacak. Eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 23 Ocak 2009 Cuma günü sona erecek ve öğrenciler 26 Ocak-6 Şubat 2009 tarihleri arasında tatil yapacak. İkinci yarıyıl 9 Şubat'ta başlayacak ve 12 Haziranda sona erecek.
Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.. haydi çocuklar güzel yarınlar sizinle olucak .
 
açıldı bile biz pazartesi gününden beri gidiyoruz
ama herşey çok kötü gidiyo
andımız okunurken kaçan çocuk benim oğlum :oops:
 
Teşekkürler Ebahas. Bizde okula bu hafta başlayanlardanız.
Blue ya çok güldüm. Bizim ki bu boyutta olmadı.
 
Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.. haydi çocuklar güzel yarınlar sizinle olucak. Teşekkürler Ebahas
 
Yeni eğitim öğretim döneminin bütün öğrencilerimize başarı getirmesini diliyorum.
Bilgi için teşekkürler Ebahas..
 
Üst