Öğretmen Atamaları 2012 Ağustos

'Etüt Merkezi' forumunda eftelya tarafından 1 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Öğretmen atamaları esas 2012 ağustos ayında

  2012 öğretmen atama; Şubat ayında 17 bin atamanın yapılacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, atanamayan öğretmenlere bir de müjde verdi. Bakan Ömer Dinçer, Yeni bir kadro kanunu çıkacak zaman içerisinde, 2012 yılındaki esas öğretmen alımımızı Ağustos ayında yapacağız diye konuştu.

  Şubat ayında yapılacak öğretmen atamasına ilişkin bir soru üzerine Bakan Dinçer, atama kılavuzunun hazırlıklarının yapıldığını, çok kısa zamanda duyurulacağının bildirdi.

  Bütçe Kanununda 2012 yılında 29 bin yeni memur alınması kararı verildiğini anımsatan Dinçer, Bu 29 bin kadro tüm Türkiyedeki bakanlıklara dağıtılacak kadro. Eğer bunun üstünde kadro verilecekse ek kanun çıkarılması lazım. Onun ne zaman çıkacağı, nasıl çıkacağı henüz belli değil dedi.

  Bu kadrolardan 17 binin Milli Eğitim Bakanlığına ayrıldığını belirten Dinçer, Çok büyük bir ihtimalle yeni bir kadro kanunu çıkacak zaman içerisinde ama biz esas öğretmenimizi, 2012 yılındaki esas öğretmen alımımızı Ağustos ayında yapacağız diye konuştu.

  2012 yılında alınacak öğretmen sayısına ilişkin bir tespitinin olup olmadığının sorulması üzerine Bakan Dinçer, şöyle konuştu: Bir tespitim var, yanlış propagandalarla benden önceki bakanımıza ciddi anlamda haksızlık edildiğidir. Çünkü AK Parti iktidarı döneminde yaklaşık 320 bin öğretmen aldık bunun 80 binini Nimet Hanım zamanında aldık. Ondan önceki hiçbir dönemde bu kadar yüksek sayıda öğretmen alındığı vaki değil bir yılda. Buna rağmen öğretmen alımı konusunda en çok eleştirilen de o bakanımız oldu. Doğrusunu söylemek gerekse alınacak öğretmen sayısı konusunda sizinle şu anda paylaşabileceğim hiçbir bilgim yok.

  Dinçer, yeni atanacak öğretmenlerin, bir yıllık stajyer öğretmen dönemi dahil edildiğinde yeni atanacakları yerde toplam 4 yıl görev yapmaları gerekeceğini belirtti.  AKTİFHABER​
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ara 2012
 2. Cevap: Öğretmen Atamaları 2012 Ağustos

  Ağustos Öğretmen Atamalarında Şartlar Zorlanabilir!

  Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ile yaptığı görüşmede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ağustos atamalarında şartların zorlanabileceğini belirttiği ifade edildi.

  Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilere görüşmeye ilişkin açıklamalar yaptı. Koncuk, Ağustos ayında yapılacak öğretmen atamalarının da görüşmede gündeme geldiğini söyleyerek, “Şartların zorlanabileceği izlenimini aldık ama ondan öncesinde bir atamanın yapılabileceği yönünde bir işaret Sayın Başbakan'dan almadık. Ama ağustos ayında öğretmen ataması yapılacak. Şartları da biraz inşallah zorladık mı göndeririz diye konuştu.

  Koncuk, görüşmede öğretmen atamalarında herhangi bir rakam telaffuz edilip edilmediği yönündeki bir soruya ise, “Rakam telaffuz edilmedi. Ama ağustos ayında inşallah bekleyenlerin sayısına uygun bir sayı atanabilir. Bunu umut ediyoruz en azından. Sayın Başbakan da zannederim bu konuda şartları zorlayacağız. Öyle bir izlenim edindik" cevabını verdi.
   
Yükleniyor...