Ödem Söktürücü Besinler Nelerdir?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 19 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. [IMGALT=http://www.forumdas.net/upl/uploads/odem-sokturucu-besinler-53383.jpg]odem-sokturucu-besinler-53383[/IMGALT]

    Vücudumuzda zaman zaman oluşan şişkinlikler ve ödem için oldukça yararlı besinler bulunmaktadır bu besinleri tüketerek vücudunuzdaki ödemi atabilirsiniz.Ödemi vücudumuzdan atmak için bu şifları besinlerden hazırlanan bitki çaylarından yararlanabirsiniz. Vücudumuzda ödeme yani şişkinliğe neden olan en önemli maddelerden birinin tuz olduğunu biliyormuydunuz. Vücudumuza giren tuz vücutta bol sıvı tutar ve ödem oluşturur bu şikayetleri olan kişilerin öncelikle tuz alımından uzak durmaları gerekmektedir.

    Özellikle ödem söktücü besinlerin başında gelen besinleri merak ediyorsanız hemen sizlere bu besinleri sıralamak istiyorum öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki vücudumuzdaki ödemden kurtulmak için bilmeniz gereken şey bol bol su içmeniz öneriliyor.İçeceğiniz bol su vücudunuzdaki ödemin çözülmesine yardımcı olur yalnız suyunuuz oda sıcaklığında ve ılık olarak içmeniz.

    Ödem söktürücü besinler içerisinde yer alan Lifli gıdalar özellikle karnınızın çevresinde ki şişkinlik şikayetlerinde bu şikayetleri azaltacak besinlerdendir.Kısacası ifli gıdalar sizin bağırsaklarınızın çalışmasını sağlamaktadırlar.Bu besinler bağırsak hareketlerinizi arttırır ve vücudunuzdan atılmasına faydası olur o bölgenizde şişkinlik şikayetleriniz azalacaktır.Özellikle yeşili çok olan besinler taze meyveler vücudumuzdan ödemi atmak için yararlanacağımız besinler arasında yer almaktadır.Ayrıca bol bol meyve suyu içmekte vücudunuzdkai ödemin atılmasında yardımcı olur.
     
Yükleniyor...