Nisan Yağmuru Hakkında Hadis-i Şerif

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 18 Nisan 2013 tarihinde açılan konu


 1. Nisan Yağmuru Hakkında Hadis-i Şerifler  Nisan ayında yağması beklenen bereketli Nisan yağmurları, vücuda zindelik ve enerji kazandırdıpını biliyormuydunuz.Nisan yağmuru Kış boyunca en alt seviyeye inen vücudun demir miktarını en doğal yoldan kazanmanız mümkün.Nisan Yağmuru yağdığını gördüğünüzde mutlaka çıkın ve ıslanın.

  Nisan Yağmuru ile ilgili hadisi şeriflerden bir kaçı şöyledir.Peygamberimiz (s.a.v)’den rivayet olundu ki

  Cebrail a.s Bana öyle bir ilaç öğretti ki, (o ilaç sayesinde,insanların) doktorların ilaçlarına hiç ihtiyacı kalmaz.

  Eshab-ı Kiram : (o ilaçtan) Bize de haber ver,Ya Rasulullah dediler, Rasulullah (s.a.v)

  Nisan yağmurunu alınız (toplayınız). Ona; 70 defa Fatiha-i şerife, 70 defa İhlâs-ı şerif, 70 defa Felak suresini, 70 defa Nâs suresini, 70 defa Tesbih duasını (SübhanAllahi vel-hamdü

  Lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vâllahü ekber ve lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil-aliyyıl-azîm) okuyunuz. Sonra, 7 gün devamlı olarak sabah akşam birer bardak içiniz. Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenâb-u Hakk’a yemin ederim ki, Cebrâil Bana dedi ki ; Bu sudan içen kimsenin, cesedinden, damarından, sinirinden, etlerinden, o kimseye ağrı, acı veren rahatsızlığını Cenâb-u Hakk giderir ve o kimseye sıhhat ve afiyet verir.

  Nisan Yağmuru ile ilgili başka bir Hadis-i Şerif’te şöyle;

  Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenâb-u Hakk’a yemin ederim ki, çocuğu olmayan bir erkek, bu sudan hanımına içirirse, Allahü Teala’nın izni ile hanımı hamile kalır. Hanımının başı ağrıyan bir erkek bu sudan hanımına içirirse, bu su ona (sıhhati için) yeterlidir. İçen kimsenin balgamını keser.

  Rüzgar ona zarar vermez, çirkin haller kendisine isabet etmez. Bel ağrısından, karın ağrısından, şikayeti kalmaz. Alaca hastalığından korkmaz. Göğüs ağrısı çekmez. Kalbine gelen vesvese (evhâm), gönlünden çıkar gider.

  Kendini çok beğenmek, hased, kibir, düşmanlık, gıybet ve koğuculuk (gibi manevi hastalıklar dahil), dünyada yaşayan her fani (geçici) olanlar için Allahü Teala’nın izni ile fayda vericidir.