Nihal Bengisu Karaca kimdir

'Biyografi' forumunda Sitem tarafından 30 Mart 2012 tarihinde açılan konu


 1. Nihal Bengisu karaca Biyografisi


  Nihal Bengisu Karaca Hayatı

  Nihal Bengisu Karaca gazeteci, yazar.

  Nihal Bengisu Karaca 1972'de Ankara'da doğmuştur. Kayseri İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1994'te yayın hayatına giren Aksiyon dergisinde görev almış, 1995-96'da kısa bir süre Kanal 7'de metin yazarlığı ve programcılık yapmıştır. 1996 sonlarında Aksiyon'da kültür sanat editörlüğü görevine gelerek sinema eleştirileri yapmış, kültür, edebiyat ve toplum eksenli dosya ve röportajlar kaleme almıştır. 2002 yılında Zaman gazetesi'ne çalışmaya başlayarak gazetenin kültür sanat sayfasında sinema eleştirilerini sürdürmüş, Pazar ekinin editörlüğünü yapmış, daha sonra gazetenin yorum sayfasında köşe yazıları da yazmaya başlamıştır. 2005'ten itibaren haftalık haber dergisi Yeni Aktüel'de yazmaktadır.

  2007 yılında Radikal gazetesinde yazdığı "Bir mütesettirin tatil güncesi" yazısı ile yankı uyandırmış, bunun üzerine Hürriyet'ten Ayşe Arman kendisi ile bir röportaj yapmıştır. 2009'da Ayşe Arman babasını kaybetmesi üzerine başsağlığı mesajı göndermesini ardından ikili, "iki farklı mahallenin temsilcisi" sıfatı ile iki bölümlük yeni bir söyleşi yapmışlardır. Şubat 2009'da Zaman gazetesi için son yazısını kaleme alan yazar, Habertürk'e transfer olmuştur.

  Nihal Bengisu Karaca eserleri

  Halen Gazete Habertürk'teki köşe yazılarını sürdüren yazarın "Yanardağda pişirilir, totemle servis yapılır" isimli yayımlanmış bir kitabı ve "Kadın oradaydı" isimli eserde "Büyük filmin esas kızı:Havva" adlı bir çalışması bulunmaktadır.

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Nihal Bengisu Karaca
 1. Belinay
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,777
 2. Bella
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,596
 3. Demet
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  825
 4. Dark
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,864