New York'un En Çok Satan Kitabı- Cennetimden Bakarken

'Etüt Merkezi' forumunda Alara tarafından 15 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Cennetimden Bakarken

  [​IMG]


  Newyork’un en çok satan kitapları arasında bulunan “Cennetimden Bakarken”(The Lovely Bones) şimdi Türkiye’de..Kitabın yazarı Alice Sebold..Efil yayınevi tarafından yayınlanan kitabın çevirisini Baysan Bayar yapmış.Her sayfasında ayrı bir lezzet alacağınız kitabın konusuna gelince;

  Kahramanımız Susie Salmon’la ilk karşılaştığımızda o artık cennettedir. On dört yaşında bir cinayete kurban giden genç kız, bu yeni ama yabancı yerden aşağıya bakarken capcanlı sesiyle hem tüyler ürpertici hem de umut dolu bir öykü anlatıyor.

  Ölümünden sonra günler boyu aşağıda onsuz sürüp giden yaşamı, okul arkadaşlarının ortadan kayboluşuyla ilgili yorumlarını, ailesinin sevgili kızlarının bulunması umuduna tutunuşlarını, katilinin cinayetten kalan ipuçlarını yok etmeye çalışmasını izler.

  Ve cennet denilen yeri inceler. Güzel salıncaklarıyla okulun oyun bahçesine çok benzemektedir. Yeni gelenlerin anlaşmasına yardım eden danışmanlar ve bir odada kalabileceği arkadaşları vardır. Sevdiği insanlarla birlikte olabilmenin dışında ki onların arasında genç bir erkek de vardır, istediği her şey düşündüğü an yerine gelir. Ama aşağıda hayat sürüp giderken Susie de bir şekilde o hayata dahildir. Çünkü hatıraları yok olmazlar.

  Üstelik romandan beyaz perdeye uyarlanan,yönetmenliğini oskar ödüllü Peter Jackson’un üstlendiği ve Şubat ayında ülkemizde gösterime girecek olan Cennetimden Bakarken(The Lovely Bones),Altın küre ve oskar ödüllerine aday olarak gösteriliyor..
   
Yükleniyor...