Nasıl kilo verilir? kilo vermenin sırları

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 29 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Kilo nasıl verilir?  Her ne kadar yediklerinize dikkat etmiş olsanız bile sporda yapsanız bir türlü kilo veremiyorum diyorsanız mutlaka bir yerlerde yanlış birşeyler yapıyor olmalısınız.Çünkü hem spor hemde sağlıklı beslenme ile ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.Yeterki bunu yapmayı isteyin ama doğru ve yerinde yapmanız gereken şeyler olduğunuda unutmayın.

  nasil-kilo-verilir-.jpeg

  Uzmanlar ve bilim adamları aç kalmadan kilo verebilmenin yolunun düzenli ve dengeli beslenmekten geçtiğini vurguluyor. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler tarafından yapılan en büyük yanlış ise kilo vermek için öğün azaltma tercihinin yapılmasıdır.

  Uzmanlar az fakat sık sık yemek yemeye dikkat çekiyor.

  Günün en önemli öğününün kahvaltı olduğunu vurgulayıp kahvaltıyı atlamamamızı özellikle söylüyorlar. Aç kalmadan nasıl kilo verilir diyenler için de özellikle beslenmedeki çeşitliliği vurguluyorlar. Çoğumuz ya sebzeden ya da etten uzak kalıyoruz.

  Örneğin; et yemeyen biri kansızlık sorunu yaşayabilir. Ya da sebze tüketmeyen bir kişi kolesterol veya mide problemleri yaşayabilir. Aslında yapmamız gereken sebze ve et tüketimini dengeleyerek beslenmemizi düzenlemektir.

  Aç kalmadan kilo vermenin diğer yöntemi ise, gün içinde düzenli beslenerek kan şekerini dengelemektir.

  Ayrıca uzun süreli olan diyet programlarına uyum sağlamak kişi için daha kolay bir hale gelir. Fakat aç kalındığında, bir sonraki öğün çok yemek tüketilebilir. Bunun dışında kilo kaybını da kontrol etmeliyiz. Mesela haftada vereceğiniz kilo ağırlığınızın yüzde 1′i kadar olmalıdır.
   
Yükleniyor...