Muhammed Bin Ali Mazeri Kimdir, Kısaca

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 10 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


 1. Muhammed Bin Ali Mazeri Kimdir
  Muhammed Bin Ali Mazeri Kimdir Hayatı

  Muhammed bin Ali Mâzerî hazretleri, Ansklopedi linki Mâlikî mezhebi Hadîs, Ansklopedi linki kelâm, fıkıh âlimlerindendir. 1061de Tunusta Mehdiyye şehrinde doğdu. 1141 yılında vefât etti. Vefatından kısa bir zaman önceki bir dersinde buyurdu ki

  Allahü teâlâ, Cuma gününü Müslümânlara mahsûs kılmıştır. Cuma sûresi sonundaki Ansklopedi linki âyet-i kerîmede meâlen; (Ey îmân etmekle şereflenen kullarım! Cuma günü, öğle ezânı okunduğu zamân, Ansklopedi linki hutbe dinlemek ve Cuma namâzı kılmak için câmiye koşunuz.

  Alışverişi bırakınız! Cuma namâzı ve hutbe, size, başka işlerinizden dahâ faydalıdır. Cuma namâzını kıldıktan sonra, câmiden çıkar, Ansklopedi linki dünyâ işlerinizi yapmak için dağılabilirsiniz. Allahü teâlâdan Ansklopedi linki rızık bekleyerek çalışırsınız. Allahü teâlâyı çok hâtırlayınız ki, kurtulabilesiniz!) buyuruldu.


  Bir Müslüman, Cuma günü gusül abdesti alıp, Cuma namâzına giderse, bir haftalık günâhları Ansklopedi linki afv olur ve her adımı için Ansklopedi linki sevâb verilir.) Bir hadîs-i şerîfte buyuruldu ki: (Günlerin en kıymetlisi Cumadır. Cuma günü, Ansklopedi linki bayram günlerinden ve aşûre gününden dahâ kıymetlidir. Cuma, dünyâda ve Cennetde müminlerin bayramıdır.

  Cuma günü sabâh namâzından önce, üç kerre Estağfirullahelazîm ellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyelkayyûme ve etûbü ileyh okuyanın, kendinin ve anasının ve babasının bütün günâhları afv olur..