Mucizevi zayıflatan ilaç

'Teknoloji Haberleri' forumunda chemist tarafından 6 Kas 2008 tarihinde açılan konu

 1. Mucizevi zayıflatan ilaç

  Bu ilaç yedikçe zayıflatıyor  Metabolizmayı aldatıp mucize yaratıyor...


  Fransız bilim adamları, yüksek kalori alımında dahi metabolizmayı yağ yakması için "aldatan" bir ilaç geliştirdi. Louis Pasteur Üniversitesi'nden bir ekip, araştırmaları çerçevesinde, SRT1720 adı verilen ve kırmızı şarabın özü resveratrolün kimyasal yakını olan ilacın, yaşlanmayla mücadele ettiği sanılan SIRT1 proteinini hedef aldığını gördüler.

  Sonuçları Cell Metabolism dergisinde yayımlanan araştırmada, fareler üzerinde denenen ilacın, hayvanları kilo almaktan ve insülin direncinden koruduğu gözlendi.

  Fransız bilim adamlarının, daha önce yapılan araştırmaların, resveratrolün SIRT1 vasıtasıyla yüksek kalorili bir diyetin bazı etkilerini yok ettiğini göstermesi üzerine söz konusu proteinle ilgilendikleri belirtildi. Fareler üzerinde yapılan araştırmanın, insanlar üzerinde de benzer etki yaratması için galonlarca şarap gerektiğini fark eden bilim adamlarının, özellikle SIRT1'i hedefleyen daha güçlü bir ilaç geliştirme konusuna yoğunlaştıkları kaydedildi.

  Bilim adamlarının geliştirdikleri SRT1720 ilacının düşük bir dozunun, 10 hafta sonra yüksek kalori alan fareleri kilo almaktan kısmen koruduğu gözlendi. İlacın, metabolizmayı, normalde yalnızca enerji alım seviyesi düşük olduğunda harekete geçen yağ yakma düzenine geçirdiği, yüksek dozda verilen ilacın kilo alımını tamamen önlediği kaydedildi.

  SRT1720'nin yüksek dozda alımında, farelerin kan şekeri toleransı ve insülin duyarlılığın iyileştiği de görüldü. İlacın verildiği farelerde herhangi bir yan etkinin saptanmadığı, ancak insanlarda kullanılmadan önce güvenliğiyle ilgili daha fazla çalışma yapılması gerektiği bildirildi.
   
 2. hepsi yalan

  :f19: bunu yapabiliyor musun :(

  işte zayıflama başlamıştır ya da kilo korunuyordur :f40:
   
 3. Çok ilginç gerçekten, ama ben herşeyi doğal
  yoldan tercih edenlerdenim. Yediklerimize biraz dikkat ettikten
  sonra birde hareketlerimizi arttırdıktan sonra kilo veriliyor gerçekten.
  Teşekkürler Chemist..:f40:
   
 4. Aman.

  Benden uzak Nurdin abime yakın olsun bu ilaç.
   
 5. ilginç geldi chemist ama şahsen kullanamam gibi geliyor teşekkürler
   

 6. aman dilek okuyanda beni fil yavrusu sanacak :f30:

  ben orta kilolu sınıfına giriyorum hem ;) :

  artık sen istedin bunu Antalya'da paparazzilerden kaçarken çekilmiş

  fotoğrafını yayınlayacağım işte :f106:

  [​IMG]
   
 7. Wishhh Ethopia lı mankenler gibisin arkadaşım :f106:

  Yavv benimde ihtiyacım yok bu tür ilaçlara :f63:
   
 8. belli bir yaştan sonra aldığınız kilolara dikkat edin :f196:
   
 9. Ben hiç almıyayım biraz daha zayıflarsam yürümem uçarım heralde yada beni Afrikadan irtica etmiş beyaz afrikalı sanırlar neme lazım.;) :
   
 10. abartmışsın abi sen.Senin ne kadar fil yavrusu olmadığın gerçekse benimde bu kadar zayıf olmadığım bir gerçek. Hem bu kadar zayıf olsam koskaca suena otel beni kabul etmezdi.:f20: Açık büfede ne var ne yok yerim diye :f106: Bu resimede inanmayın arkadaşlar. Yalan. Hemde külliyen yalan. :f107: (yarın öğlen ben sana sorarım bunun hesabını.Yemek söylemeyeyim aç kalda gör )
   
Yükleniyor...