MSN kullanıcıları bu virüse dikkat!

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 4 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Son günlerde MSN kullanıcılarına gelen bir ileti, bir çok kişide paniğe neden oldu.
  04 Haziran 2009 /

  Son birkaç gündür özellikle de MSN'den kullanıcılara gelen kısa bir ileti birçok kişiyi paniğe sevk ediyor. Kişilere gelen "Gizlice çekmişler seni. Elimde çok kötü görüntülerin var" mesajı herkesi korkutmuş durumda.

  Genellikle kişi listenizde çevrim dışı olarak görünen kişilerden gelen bu mesaja dikkat edin. Bilgisayar uzmanlarının uyarısına göre çevrim dışı olarak gelen bu iletiye cevap vermek sizin de bilgisayarınıza virüs bulaştırıyor ve bilgisayarınızı kullanılmaz bir hale getiriyor.

  VİRÜS BÖYLE BULAŞIYOR...TIKLAYIN

  Bu virüsü alan kişilerden Halit Özgür isimli şahıs, "Kişi listemdeki bir arkadaşımdan gelen 'Elimde çok kötü görüntülerin var, gizlice çekmişler seni" mesajını aldığımda ilk önce inanılmaz bir panik yaşadım. Beni nerede, kim, nasıl çekti diye bir anlık paranoyaya kapıldım. Virüs olacağı aklıma gelmediğinden arkadaşıma yanıt yazdım. Hatta o arkadaşımı telefonla aradım ve ulaşamadım. Daha sonrasında arkadaşımdan gelen bir toplu maille içim rahatladı. Bilgisayarına virüs bulaştığını ve herkesten özür dilediğini yazmıştı. Ancak birkaç gün içerisinde bilgisayarım bozuldu" dedi.

  "ERKEK ARKADAŞIMLA ARAM BOZULDU"

  Bu iletiyi alan bir başka kişi de Berna Özkan. Özkan'ın başına gelen olay traji komik cinsten: "Erkek arkadaşımla ortak bir arkadaşımızın evinde otururken, sınav sonucuma bakmak için evindeki bilgisayarı kullandım. Haliyle MSN'de kim var kim yok bakmak istedim. Erkek arkadaşım da yanımda oturdu. O sırada MSN üzerinden çok yakın bir arkadaşımdan bir ileti aldım. İletide "Gizlice çekmişler seni" yazıyor ve bu ileti sürekli geliyordu. Arkadaşıma yanıt yazdığımda çoktan çevrimdışı olmuştu. Erkek arkadaşımın yüzünün şekli bir anda değişti ve bir tartışma yaşadık"

  VİRÜS HENÜZ ÇOK YAYGIN DEĞİL

  Yaptığımız araştırmaya göre bu virüs henüz çok yaygın değil. Bilgisayarla ilgili forumlara baktığınızda sadece konuyla ilgili olarak bir-iki bilgi yazıyor.

  ENGELLEYİP SİLİN

  Uzmanlara göre kişileri paniğe sürükleyen bu ileti sayesinde kullandığınız MSN adresi de kontrolden çıkıyor ve kişi listenizdeki herkese bu korkutan mesaj gönderiliyor. Onun için bu mesajı siz de görürseniz, kişi listesinden gelen bu mesajı yanıtlamayın ve arkadaşınızı engelleyip silin.

  Habertürk

  :f196:
   
 2. Cevap: MSN kullanıcıları bu virüse dikkat!

  mbam-setup1.30 isimli ücretsiz yazılımla bu virüsü temizleyip rahatca msn'den iletişime devam edebilirsiniz. temin etmek isteyene gönderebilirim.
   
 3. Cevap: MSN kullanıcıları bu virüse dikkat!

  gonderirisen memnun olurum
   
 4. Cevap: MSN kullanıcıları bu virüse dikkat!

  özel mesaj alımına kapatmışsınız profilinizi mail adresinizi yazarsanız mailinize atabilirim programı.
   
 5. Cevap: MSN kullanıcıları bu virüse dikkat!

  Benim böyle bir tedirginliğim yok ne gelen linklere tıklarım nede mail kullanırım içim rahat yani :f106:
   
Yükleniyor...