Mine Tugay Biyografi

'Biyografi' forumunda Meryem tarafından 22 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mine Tugay Biyografi
  Mine Tugay kim
  Mine Tugay Biyografi

  Mine Tugay 1978 yılında Konyada dünyaya gelmiştir.Liseyi Yeni Levent lisesinde okumuştur.

  Mine tugay ilk olarak 1997 yılında Masal Gerçek Tiyatrosunda oynamaıştır.Burada Büyük Kulaklı Küçük Ayı adlı oyunda görev almıştır. 1988 yılında İstanbul Üniversitesin de oyunculuk bölümü kazanmıştır. Okulu bitirdikten sonra kendisi Semaver Kumpanya oyunlarında görev almıştır.

  Mine tugay bir çok reklam filmlerinde oynamıştır bunlardan bir kaçı Beko , Plazma , Eti çay keyfi, Anadolu Bank gibi büyük isimlerin reklamlarıdna oynamıştır.

  Mine tugay 2005 yılında Aşk Her Yaşta dizide oynadı. Bu dizide de hayranlarının artması onu herkez artık dizilerde görmeye başlamıştı. Yüksek Lisansını da yaparken Aliye adlı dizide rol almıştır.

  Mine tugay 2006 yılında Yüksek Lisansını bitirmiştir. Show Tv de yayına giren Gülpare ve Star da yayınlanan Benden Baba Olmaz dizilerinde başrolde oynamıştır. Bu dizilerde oldukça yüksek performans göstermiştir.

  Mine tugay 2008 yılında Karatavuk adlı oyunda En iyi kadın oyuncu seçilmiştir. 2009 yılında Afife Jale Tiyatro ödellerinde En başarılı kadın oyuncu olarak seçilmiştir.

  Mine tugay bunun yanı sıra Aynadaki Düşman dizinde de oynamıştır. Şimdilerde ise 5′er beşer dizisinde oynamaktadır. Dizide Bengisu karakterini canlandırmaktadır.

  Mine tugay Behzat Ç Dizisine katılmıştır. Dizide 42.bölümde bir başkomiser olarak diziye katılan Sunanın gerçek ismi Mine Tugaydır.

  Mine tugay şu anda Atv de yayınlanan Beşer 5'er adlı komedide yer almaktadır.


  [​IMG]
   
Yükleniyor...