Milli takım anneleri


MİLLİ ANNELER!


Milli Takım Oyuncularının Annelerini Bir Araya Getiren Ttnet Reklamının Yönetmeni Ömer Faruk Sorak: İlk Kez Sette Tanışıp, Kaynaştılar. Çekimin Sonlarına Doğru Ortama İyice Isındılar ve El Ele Tutuşup 'En Büyük Türkiye' Diye Bağırınca, Reklamın Devamı Ortaya Çıkmış Oldu.

MİLLİ TAKIM OYUNCULARININ ANNELERİNİ BİR ARAYA GETİREN TTNET REKLAMININ YÖNETMENİ ÖMER FARUK SORAK: İLK KEZ SETTE TANIŞIP, KAYNAŞTILAR. ÇEKİMİN SONLARINA DOĞRU ORTAMA İYİCE ISINDILAR VE EL ELE TUTUŞUP 'EN BÜYÜK TÜRKİYE' DİYE BAĞIRINCA, REKLAMIN DEVAMI ORTAYA ÇIKMIŞ OLDU..
Milli Takım Ana Sponsoru TTNet'in Avrupa Şampiyonası öncesi hazırladığı reklamın yönetmeni Ömer Faruk Sorak kamera arkasında yaşananları Günaydın'a anlattı. Milli futbolcuların annelerini oynatma fikrinin, Ali Taran Creative Workshop'a ait olduğunu belirten Sorak, projenin kendisi için de özel olduğunu söyledi. Ali Taran'ın setlere gelme alışkanlığı olmadığını söyleyen Sorak 'Proje Ali Bey'i de çok heyecanlandırmış olacak ki, annelerle tanışmak için sete geldi' dedi.

Bizi hiç yormadılar

Hayatlarında ilk kez kamera karşısına geçen annelerle çalışmanın çok keyifli olduğunu söyleyen Ömer Faruk Sorak 'Açıkçası bizi hiç yormadılar. Asıl biz defalarca tekrar yaptırarak onları yorduk. Ama çekim sonunda çok keyifli ayrıldık' diye konuştu.Yaklaşık 1.5 ay boyunca futbolcuları ve annelerini ikna etmek için uğraştıklarını dile getiren Ömer Faruk Sorak şunları anlattı:

Tadını çıkardılar

Sadece anneleri değil, oğullarını da ikna etmemiz gerekiyordu. Sonunda çekirdek kadroyu oluşturmayı başardık. İkna süreci içinde üstesinden gelmemiz gereken diğer nokta ise her annenin kendi oğlunu överken, bir diğeri hakkında ufak dokundurmalar yapmasıydı. Sette olması muhtemel gerginlikler, daha ilk dakikadan aşıldı. Yıllardır oğulları sayesinde aynı camiada olup da tanışamayan anneler, film sayesinde kaynaştı. Hepsi 'Hayatta belki de ilk ve son kez kamera önüne geçiyoruz bari tadını çıkaralım' dedi.'

Kendiliğinden oluştu

Futbolcu annelerinin çekimin sonlarına doğru iyice kaynaşıp birbirlerine ısındıklarını belirten Ömer Faruk Sorak, 'Filmi bitirdik, ekip toparlanırken anneler birden el ele tutuşup 'En büyük Türkiye başka büyük yok' diye bağırmaya başladılar. Biz de kayda aldık. Devam filmini bu görüntüler oluşturacak' dedi. Çekim esnasında Arda ve Kazım'ın sete gelip annelere moral verdiğini de belirten Sorak, Arda'nın annelerin performansını çok beğendiğini ve 'Bizden daha iyiler' dediğini söyledi.

Aurelio'nun annesinin görüldüğü sahneleri Brezilya'da çektiklerini açıklayan Sorak 'Oğlu Almanya kampında, gelini de Brezilya'da olduğu için Türkiye'ye gelmeye çekindi' dedi. Türkiye'deki çekimlerde Aurelio'nun annesi yerine dublör kullandıklarını belirten ünlü yönetmen; 'Daha sonra Brezilya'da bir serada çekilen görüntüleri montajlayarak birleştirdik' şeklinde konuştu.

Sonuçtan memnunlar

Leyla Demirel (Volkan'ın annesi):

'Teklif gelince de, filmi izleyince de çok gururlandım. Sabahtan akşama kadar çalıştık. Çok zormuş valla! Önce teklifi Volkan'a yapmışlar. Volkan böyle şeyleri kabul etmiyor zaten. Bana bir iki yerden daha teklif gelmişti, oğluma sormuş o istemeyince reddetmiştim. Birkaç defa Volkan'ı arayıp ısrar etmişler. Milli Takım annelerine özel olduğunu duyunca ısrar üzerine Volkan da kabul etmiş. Altıncı tekrarda rolü tutturdum. Diğer annelerin hiçbirini tanımıyordum, çekimde tanışıp iletişim kurdum. Çok güzel ve canayakın bir ortamdı. Birbirimize telefonlarımızı verip görüşmek üzere ayrıldık.'

Melek Zengin (Tolga'nın annesi)

'Çok heyecanlı bir ortamdı. İlk defa bir sette buluştuk ve hoş bir ortam yaşadık. Sonradan izleyince çok hoşuma gitti. Profesyonel oyuncu olmamamıza rağmen ortaya çıkanı beğendim. Çekimler sabahtan akşam 9'a kadar sürdü. İlk defa annelerle bir araya gelmekten mutluluk duydum. İbrahim Kaş'ın annesiyle hemen anlaştık. O günden beri her gün telefonlaşıyoruz. Elektrik almadığım hiç kimse olmadı. Oğlum İsviçre'ye vardığında aradı, hoş bir reklam olduğunu söyleyip tebrik etti
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Çok yaratıcı ve hoş bir reklem olmuş.İnsan keyifle izliyor.Teşekkürler.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Bir annenen evladının başarısıyla gurur duymasından başka mutluluk verici ne olabilir ki....

Her anneye tabiki kendi evladı mükemmel gelir ve ondan övünçle bahseder. Çok severek izlediğim bir reklam. Ayrıca Kazım Kazım'ın annesinin yorumu çok hoşuma gidiyo.

Neee diyordu. Benim evladım iki kişilik oynuyor. Süper yaaa.... Bayılıyorum ben bu reklam filmine. Bizlerle paylaştığın için teşekkürler Blue
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst