Milli Bayramlar ve Tarihleri nelerdir?

'Etüt Merkezi' forumunda MisLinA tarafından 9 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. Milli Bayramlar Hangileridir?


  Milli bayramlarımız, ulusça kutladığımız, birlik beraberliğimizi pekiştiren sevinçli günlerimizdir. Milli bayramlarımızı kutlarken atalarımızın kahramanlıklarını ve başarılarını anar, bize emanet ettikleri değerlerin önemini daha iyi kavrarız.

  Milli bayramlarda evlerin balkonlarına bayraklar asılır; sınıflar süslenir; günün Anlam ve önemini belirten programlar yapılır. Resmi olarak kutladığımız milli bayramlarımız şunlardır:

  23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  23 nisan 1920’de Türkiye Büyük millet Meclisi açılmıştır. Bunun değerinin iyi anlaşılması için Atatürk bu günü çocuklara armağan etmiştir.23 Nisan’ın içinde bulunduğu hafta çocuk haftası olarak kutlanır. Bu haftada Uluslar arası Çocuk Şenliği düzenlenir. Şenliğe Dünyanın çeşitli bölgelerinden çocuk grupları ülkemize davet edilir. Çocuklar, kendi ülkelerinin folklor oyunlarını oynar, dostluk ve Barış duyguları paylaşılır.

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve spor Bayramı

  Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a gitmiştir. Buradan birçok illere geçen Atatürk, halkın düşmana karşı milli mücadeleyi başlatmasına öncülük etmiştir. Bu nedenle 19 Mayıs, ulusumuz için ö nemli bir gündür.Atatürk bu anlamlı günü Türk gençliğine armağan etmiştir. Bu günde okullarda ve büyük spor tesislerinde, Türk gençliğinin zindeliğini gösteren spor gösterileri ve çeşitli etkinlikler yapılır.

  30 Ağustos Zafer Bayramı

  Büyük Taarruz 26 Ağustos 1922’de başlamış ve 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmıştır. Bu sevinçli günü ebediyen yaşatmak için Atatürk, ordumuza armağan etmiştir.Kazanılan büyük zaferden dol ayı her yıl 30 Ağustos’ta törenler yapılır; akrobat pilotlar uçuş gösterileri yapar, resmi geçitler düzenlenir.

  29 ekim Cumhuriyet Bayramı

  29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edilerek, ülkemizin yönetimi milli iradeye verilmiştir. Bu, ulusumuz açsından önemli bir gün olduğundan her yıl 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı kutlanır.Cumhuriyet Bayramı’nda, günün önemini açıklayan etkinlikler yapılır; şiirler okunur; her taraf bayraklarla donatılır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 May 2013
 2. Cevap: Milli Bayramlar ve Tarihleri nelerdir?

  yılı neden yazmadınız ay ı iyiki yazdınız
   
 3. Cevap: Milli Bayramlar ve Tarihleri nelerdir?

  beqendim güzel:) dersime yardımcı oldu
   
 4. Cevap: Milli Bayramlar ve Tarihleri nelerdir?

  ben beğendim ama bana gerekenler bunlar değil
   
 5. Cevap: Milli Bayramlar ve Tarihleri nelerdir?

  Saolun beyler dersler için işime yaradı 5 yıldız veryorum [y]
   
 6. Cevap: Milli Bayramlar ve Tarihleri nelerdir?

  beğendimm çok güzel
   
 7. :f70:Güzel beğendim begenmeyen
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Eyl 2014
 8. bencede çok güzel
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Eki 2014
 9. beğendim işime yaradı
   
Yükleniyor...